google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html

Wanny wolnostojące – gdzie najlepiej się sprawdzają?

Wanny wolnostojące to piękna ozdoba każdej łazienki. Są bardzo charakterystycznym elementem wyposażenia, który wpływa na dobór ceramiki, armatury, a także determinuje rozkład pomieszczenia i wybór mebli. Kiedyś postrzegane były jako luksusowe, dziś jednak stały się bardziej dostępne dzięki szerokiej ofercie modeli w różnych wymiarach i kształtach. W jakim pomieszczeniu sprawdzi się wanna wolnostojąca?

Jak zaaranżować pomieszczenie z wanną wolnostojącą?

Wanny wolnostojące wbrew powszechnej opinii nie są rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla dużych pomieszczeń. Producenci zaczęli projektować modele o uniwersalnych, niewielkich rozmiarach, które nie wymagają dużo przestrzeni. Aby funkcjonalnie urządzić łazienkę, niezbędne będzie także przemyślane rozplanowanie przestrzeni, aby po wstawieniu wanny pozostała odpowiednia ilość miejsca do swobodnego korzystania z urządzeń sanitarnych. W przypadku nietypowego metrażu doskonałym rozwiązaniem mogą być asymetryczne wanny. Modele te z uwagi na nietypowy kształt mogą współgrać z trudnymi pomieszczeniami.

Wanny wolnostojące mogą być ustawione zarówno przy ścianie, w narożniku, jak i na środku wnętrza. Dzięki temu w łatwy sposób można znaleźć dla takiej wanny najlepsze miejsce. W małych łazienkach idealnie będą pasować modele z lekkiego akrylu sanitarnego. Duże łazienki doskonale będą współgrać z wanną o owalnym kształcie, która zagwarantuje także komfort podczas kąpieli.

Wanna wolnostojąca to również idealny wybór w przypadku wnętrz Art deco. Żeliwne modele o tradycyjnym designie zarówno zwiększają wygodę użytkowania, ułatwiają zachowanie czystości, jak i nadają aranżacji charakteru. Wanny wolnostojące to także rozwiązanie dla osób ceniących sobie wysoką klasę i romantyczny styl.

Dlaczego wanna wolnostojąca to dobre rozwiązanie?

W przypadku posiadania odpowiedniej ilości przestrzeni do instalacji wanny wolnostojącej nie warto długo zastanawiać się nad wyborem. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort i pozwala odprężyć się podczas relaksującej kąpieli. Dostępne modele wanien wolnostojących różnią się od siebie rozmiarem i stylistyką, a także kształtem, czy też materiałem wykonania. W ofercie producentów można znaleźć modele niekonwencjonalne, inspirowane najnowszymi trendami aranżacyjnymi. Największą zaletą tego typu wanny jest możliwość jej ustawienia w dowolnym miejscu i łatwe przemieszczanie. Dzięki temu można stworzyć stylowe wnętrze, które podczas sprzątania zapewni także możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Przy odpowiednio przygotowanym projekcie wnętrza, wanny wolnostojące sprawdzą się w każdej łazience – zarówno tej dużej, jak i małej.

Jak mówi pracownik firmy Domeko oferującej wykonywanie projektów aranżacji łazienek i sprzedaż wanien: Coraz częściej można spotkać się z wieloma różnorodnymi dodatkami do kompletowania, takich jak zagłówki, siedziska, podłokietniki i wiele innych ekskluzywnych akcesoriów. W wielu przypadkach z zastosowaniem wanny wolnostojącej można także wygodnie brać prysznic. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią baterię z zestawem natryskowym. Innym udogodnieniem modeli wolnostojących są specjalne powłoki ochronne o właściwościach antypoślizgowych, które nie tylko zapewniają bezpieczną kąpiel, ale także łatwe czyszczenie.

Decydując się zakup wanny wolnostojącej do łazienki, warto wcześniej przemyśleć całą aranżację pomieszczenia. Zaleca się skorzystanie z pomocy architektów wnętrz, których usługi oferują profesjonalne sklepy z armaturą łazienkową. Doświadczony specjalista pomoże precyzyjnie zaplanować każdy centymetr łazienki i optymalne ustawienie wanny wolnostojącej.

Regulamin korzystania z serwisu