toaleta-myjaca

W jaki sposób działają toalety myjące

Nowoczesne technologie są po to, aby ułatwiać nam życie. Dotykają już w zasadzie każdej jego dziedziny. Użyteczne wynalazki znaleźć można chociażby w łazience – prawdziwym hitem są toalety myjące. To jedno urządzenie jest w stanie zastąpić sedes i bidet. Sprawdźcie w jaki sposób działają tego typu toalety.

Moda na toalety myjące rozprzestrzenia się w Europie. Przywędrowała do nas wraz z japońską kulturą SPA. Mieszkańcy tego kraju przykładają bowiem wielką wagę do pielęgnacji ciała, codziennej higieny oraz naturalnych sposobów dbania o swoją cerę.

Toalety myjące to sedesy z funkcją bidetu. W Azji to rozwiązanie należące do standardowych, dlatego można znaleźć je praktycznie w każdym japońskim domu. Z wyglądu przypominają eleganckie WC lecz w ich wnętrzach kryje się nowoczesna technologia, odróżniająca je od tradycyjnych toalet.

W toaletach myjących znaleźć można automatyczną podgrzewaną deskę, dysze czyszczące kilkoma rodzajami strumienia, a nawet osuszanie i nocne podświetlenie. To tylko kilka najpopularniejszych funkcji. Niektóre modele mają ich jeszcze więcej – zapewnia nasz rozmówca reprezentujący firmę IMEXtop.

Toalety myjące – coś więcej niż bidet

Toalety myjące to w naszym kraju wciąż innowacyjne rozwiązanie. Niektóre z nich, takie jak Geberit AquaClean Sela są kompletnymi, zintegrowanymi urządzeniami, które wyglądają jak tradycyjne miski WC, choć w rzeczywistości są połączeniem sedesu i bidetu o dopracowanej strukturze strumienia natrysku. Projekt tej toalety myjącej to dzieło włoskiego projektanta Matteo Thuna, który zadbał o jej unikatowe, nowoczesne ale i ponadczasowe wzornictwo. Ten innowacyjny model obsługuje się przy pomocy intuicyjnego pilota.

Sposób na utrzymanie higieny

Jak wiadomo, mycie jest o wiele lepszym sposobem na zachowanie czystości, niż wycieranie. Toalety myjące wychodzą więc naprzeciw każdemu, kto chce dbać o swoją higienę w bezpieczny i zdrowy sposób. Nie da się ukryć, że woda jest najlepszym środkiem czystości, z pomocą którego można dbać o swoją skórę oraz ją delikatnie odświeżyć.

Pewne modele toalet myjących są wyposażone w dwie dysze myjące oraz kilka rodzajów natrysku, w tym natrysk precyzyjny, delikatny, masujący, oscylujący oraz dedykowany kobietom. Tego typu toalety pozwalają dostosować funkcje względem własnych swoich potrzeb. Wybrać więc można temperaturę, ciśnienie, a nawet kąt padania wody.

Co więcej, materiały używane do tworzenia toalet myjących zapewniają wysoki poziom antybakteryjności. Te posiadające technologię Direct Flush mają ogromną zaletę: do wewnętrznej części muszli klozetowej po spłukaniu nie przywierają żadne drobiny brudu. Dzięki temu dbanie o czystość miejsc intymnych jest w 100% bezpieczne i bardzo skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu