wyroby ceramiczne

Stylowe kolekcje Manufaktury – co jest teraz w modzie?

Zestaw ceramiczny może być wyjątkowym i unikatowym pomysłem na prezent ślubny, rocznicę, urodziny cioci czy Dzień Babci. Pięknie zdobione kolekcje Manufaktury zadowolą każdego nie tylko estetycznym wyglądem, ale również jakością i trwałością. Sprawdzą się na stole podczas zwykłego niedzielnego obiadu oraz przy świątecznej kolacji z rodziną. Co więcej, ceramika taka przetrwa długie lata, dlatego może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Modna ceramika z Manufaktury, czyli najnowsze trendy

Ceramikę wybieramy na długie lata, więc kupując ją, nie ulegajmy pokusie chwili i wybierzmy taką, która długo nie wyjdzie z mody. Niezwykle modne są obecnie wzory orientalne, graficzne oraz te naśladujące naturę. Ceramika zmierza przede wszystkim w stronę funkcjonalności i coraz prostszych geometrycznie brył. Sposób obróbki materiału sprawia, że naczynia i akcesoria ceramiczne są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia oraz działanie wysokich temperatur. Ozdobne ceramiczne figurki, lampiony i inne akcesoria dekoracyjne z pewnością spodobają się każdemu i idealnie wpasują się do wnętrz w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

W rozmowie ze specjalistą z Manufaktury w Bolesławcu Sp. z o.o. Sp. k. dowiadujemy się, że:

Manufaktura ceramiki to nie tylko produkcja ręcznie robionych i zdobionych naczyń. To również pielęgnowanie tradycji ceramiki bolesławieckiej i kultywowanie jej mimo upływu lat i zmieniającej się mody. To właśnie współpraca z ważnymi ośrodkami miejskimi, organizatorami wydarzeń kulturalnych i prowadzenie warsztatów garncarskich, sprawia, że możemy rozsławiać lokalne wyroby z ceramiki, zarówno na terenie Polski, jak i daleko za granicami kraju.

Wzory ceramicznych wyrobów bardzo często nawiązują do motywów ludowych i folklorystycznych, co cieszy się coraz większą popularnością. Można spotkać je obecnie nie tylko na ceramicznych filiżankach, dzbankach i półmiskach, ale także na zasłonach, obrusach, tekstylnych torbach, ubraniach czy innych gadżetach. Ludowe i folkowe motywy wciąż są modne i nic nie wskazuje na to, aby wyszły z mody!  Sposobem na tradycyjne wzornictwo jest także podanie go w sposób współczesny, dlatego warto stawiać na nowoczesne rozwiązania i kolory, które wpasują się w różne style wnętrz.

Najbardziej stylowe kolekcje Manufaktury

W ofercie Manufaktury można znaleźć piękne i stylowe kolekcje na Boże Narodzenie, Dzień Matki, Ślub, Wielkanoc czy Walentynki, co oznacza, że doskonale sprawdzają się na prezent, zarówno na zwykłą, jak i wyjątkową okazję. Manufaktura zajmuje się wytwarzaniem zastawy stołowej, która gości na wielu stołach, nie tylko podczas uroczystości rodzinnych, ale i na co dzień. Wyroby zachwycają intensywnością kolorów i misternymi wzorami, dlatego pięknie zdobiona ceramika długo nie wyjdzie z mody. W końcu nie bez przyczyny uważana jest na całym świecie za uniwersalną i doskonałą jakościowo.

Manufaktura w Bolesławcu posiada w ofercie wiele stylowych kolekcji, m.in. kolekcję ślubną, kwiatową, tradycyjną, nowoczesną, inspirowaną latami 60. czy kolekcję Kolorlove, która jest doskonałą alternatywą dla dominujących na rynku skandynawskich wzorów o minimalistycznych formach, utrzymanych w jednolitej bieli. Kolekcja ceramiki Lata 60. to doskonały pomysł na prezent dla osób ceniących oryginalne ornamenty i kolory, które zachwycają zarówno miłośników vintage, jak i zwolenników ponadczasowego piękna. Natomiast kolekcja ślubna ujmuje delikatnością i niebanalnymi dekoracjami kwiatowymi. Wśród zestawów ceramicznych znajdziemy także akcesoria stanowiące wyposażenie łazienki, dekoracje świąteczne i ogrodowe.

Regulamin korzystania z serwisu