System alarmowy — na jaki się zdecydować?

Instalacja systemu alarmowego nie jest już luksusem, a standardem. Coraz więcej osób decyduje się na zabezpieczenie swojego domu i miejsca pracy, a także posiadanego mienia. Do przechowywania pieniędzy, kosztowności, dokumentów czy broni przydatne okazują się sejfy i kasy pancerne wraz z wysokiej klasy zabezpieczeniami. Podpowiadamy, jakie systemy wybrać do domu i firmy.

 

Ochrona domu ma innych charakter niż ochrona firmy. Ponadto, wybierając i projektując systemy alarmowe, kontroli dostępów czy przeciwpożarowe, za każdym razem trzeba kierować się osobistymi preferencjami i charakterem obiektu. Podobnie wygląda kwestia wyposażenia obiektu mieszkalnego czy przedsiębiorstwa w urządzenia do ochrony wartości pieniężnych.

Ochrona do domu

W domu przechowujesz nie tylko kosztowności czy pieniądze, ale też rodzinne pamiątki. To właśnie one często mają dużą wartość i wymagają odpowiedniej ochrony. Znamy wiele sposobów na przechowywanie mienia, ale bez wątpienia jednym z najbardziej trafionych pomysłów jest sejf. To urządzenie do użytku domowego, które pozwala chronić wartości pieniężne. Co potwierdza ich niezawodność? Wysokiej klasy urządzenia, jak te produkowane przez firmę SZB, mają przyznawane certyfikaty oraz najlepszej klasy zabezpieczenia. Do usprawnienia ich pracy wykorzystywane są akcesoria, które jednocześnie umożliwiają dostosowanie parametrów urządzeń do osobistych potrzeb użytkowników.

W obiektach mieszkalnych równie popularne są systemy antywłamaniowe
i przeciwpożarowe. Podnoszą nie tylko pozom bezpieczeństwa, ale też poprawiają komfort życia.

Alarm w firmie

W każdej firmie znajduje się wiele dokumentów, które podlegają ścisłej ochronie. Jak najlepiej chronić je przed osobami niepowołanymi? Przechowywane w sejfach czy kasach pancernych, na pewno nie dostaną się w ręce osób, które nie znają szyfru do ich otwarcia.

W zależności od branży i charakteru przedsiębiorstwa przydatne mogą okazać się:

  • multisejfy — elektroniczne, wieloszufladkowe szafki kasjerskie do bezpiecznego przechowywania pieniędzy,
  • wrzutnie — umożliwiające przyjęcie depozytu od klienta i bezobsługowe zaksięgowanie ich w kasie pancernej,
  • kasośluza —czyli kasa transferowa umożliwiająca zasilanie i odsilanie placówki bankowej w wartości pieniężne bez bezpośredniego kontaktu konwojentów z bankiem,
  • skarbce,

Dla przedsiębiorców, którzy chcą chronić cały obszar swojej firmy, polecane są również zaawansowane systemy alarmowe i telewizji przemysłowej. Systemy kontroli dostępu ułatwiają bieżący nadzór nad prowadzoną działalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu