Klimatyzator

Klimatyzatory naścienne vs kasetonowe – porównanie

Do niedawna klimatyzacja montowana była wyłącznie w biurowcach, sklepach i firmach. Dzisiaj w miejsce głośnych i nieekologicznych modeli stosuje się nowoczesne urządzenia, które poprawiają jakość powietrza. W efekcie instalacja taka staje się również niezbędnym elementem domów i mieszkań. Wybierając system dla siebie, warto rozważyć wiele kryteriów, m.in. sposób montażu. Dowiedz się, czym się różnią popularne klimatyzatory naścienne i kasetonowe!

Klimatyzatory naścienne

To najbardziej popularne, najchętniej nabywane typy klimatyzatorów. Są montowane na ścianie pod sufitem w wybranym pomieszczeniu. Z zasady są przeznaczone głównie do niewielkich wnętrz, z uwagi na ich ograniczoną moc chłodniczą. Współpracują one z jednostką zewnętrzną, która umieszczana jest na zewnątrz budynku. Część zewnętrzna może być zamontowana w dowolnym miejscu budynku. Zawiera ona wszystkie elementy klimatyzatora, poza chłodnicą powietrza. Ta bowiem znajduje się w jednostce wewnętrznej urządzenia. Są proste w montażu i serwisowaniu.

Jak wskazują specjaliści firmy Klimapro, klimatyzatory naścienne pozwalają na utrzymanie pożądanej temperatury w pomieszczeniu. Są one regulowane pilotem, cechują się trójstopniową regulacją przepływu powietrza, a także automatycznym poruszaniem żaluzji. Wiele modeli ma wbudowaną funkcję automatycznego dostosowania parametrów pracy do bieżących warunków otoczenia. Są stosowane w mieszkaniach, biurach, lokalach gastronomicznych oraz pokojach hotelowych.

Klimatyzatory kasetonowe

Z kolei klimatyzatory kasetonowe to optymalne rozwiązanie do biur, sklepów, sal konferencyjnych i restauracji. Są instalowane w stropie podwieszanym. Równomiernie rozprowadzają powietrze z centralnego punktu w na ogół czterech kierunkach. Rozchodzi się ono wzdłuż sufitu, po czym opada wzdłuż ścian w kierunku podłogi. Nowoczesna konstrukcja urządzenia pozwala na dowolne ukierunkowanie nawiewu. Dzięki temu nie ma konieczności wyboru idealnego miejsca na montaż wewnętrznej jednostki. To również sprawia, że urządzenia te sprawdzają się na dużych powierzchniach.

Mogą mieć panel dekoracyjny, który podnosi walory estetyczne urządzenia. Są ciche i łatwe w konserwacji. Można je obudować, np. płytami kartonowo-gipsowymi. Wówczas jednak należy zainstalować kratkę lub właz rewizyjny.

Cechują się przede wszystkim nowoczesnym i estetycznym designem, a także wysoką wydajnością. Są produkowane z wysokiej jakości materiałów. Umożliwiają zachowanie estetyki wybranego wnętrza i komfortowego środowiska.

Regulamin korzystania z serwisu