Osuszenie po zalaniu osuszacz

Ile kosztuje wynajęcie osuszacza?

Gromadząca się wilgoć jest ogromnym problemem wielu obiektów, której następstwem może być pojawienie się ognisk grzybów na powierzchniach oraz w skrajnych przypadkach naruszenie konstrukcji budynków. Najczęściej wilgoć w ścianach, suficie i podłodze budynków jest następstwem awarii hydraulicznych, powodzi lub prac remontowych. W celu ich pozbycia się wymagane jest użycie urządzeń specjalistycznych, takich jak osuszacze.

Wynajęcie osuszacza – co warto wiedzieć?

Oprócz zatrudnienia odpowiedniej ekipy, która przeprowadzi prace związane z osuszaniem, możliwe jest również wynajęcie osuszacza. Jest to szczególnie przydatna alternatywa w przypadku, gdy doszło do małych i średnich zalań, a wilgoć nie znajduje się w głębszych warstwach budynku. Przy pomocy osuszacza można:

  • Przywrócić właściwą wilgotność w pomieszczeniach,
  • Pozbyć się nadmiaru wilgoci z poddaszy, pomieszczeń gospodarczych, piwnic oraz obiektów technicznych,
  • Usunąć wilgoć, która gromadzi się w wyniku stosowania wylewek podłogowych i tynkowych, co znacznie usprawnia prace remontowe i budowlane.

Cena wynajmu uzależniona jest od konkretnego modelu osuszacza i wpływ na nią ma wydajność urządzenia, na którą przekłada się maksymalna wydajność, skuteczność metrażowa oraz zastosowane rozwiązanie technologiczne. Sprawia to, że widełki cenowe są dość szerokie i wahają się pomiędzy 15 zł a 50 zł za dzień wynajmu. Do tego należy doliczyć kaucję zwrotną, która uzależniona jest od wartości urządzenia.

Wynajmem osuszaczy zajmują się firmy osuszeniowej, takie jak FHU-Tokarski.

Zatrudnienie firmy osuszeniowej

W przypadku, gdy doszło do zalania o dużym stopniu, lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie odpowiedniej firmy, która zajmie się problemem wilgoci w naszym domu. Osuszenie po zalaniu jest jednym z podstawowych etapów przywracania obiektu po wypadku.

Przed rozpoczęciem prac specjaliści dokonują oceny poziomu zalania, na podstawie które dobierane są odpowiednie środki, które mają za zadanie pozbycie się wilgoci. W przypadku piwnic możliwe jest zastosowanie metody elektro-fizycznej, dzięki której woda odprowadzana jest z budynku bezpośrednio do gruntu. Jest to też niezwykle przydatna technologia w przypadku, gdy wilgoć przedostanie się do głębszych struktur ścian, skąd może być trudna do usunięcia przy pomocy tradycyjnych metod.

Często stosowane są również techniki pomocnicze, które wykorzystują osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne, dzięki którym prace przebiegają z większą wydajnością i możliwe jest ich ukończenie w krótszym czasie. 

Regulamin korzystania z serwisu