Pellet

Ekologiczne sposoby na ogrzanie pomieszczeń

Tak się składa, że zasoby ropy naftowej na świecie stale się zmniejszają. To samo można powiedzieć o węglu kamiennym. Dlatego przy wybieraniu sposobu ogrzewania domu warto skupić się na jego ekologicznych metodach. Wszelkie inwestycje w nowoczesne systemy grzewcze są zdecydowanie opłacalne, a jednocześnie łatwe do przeprowadzenia. Istnieje spora ilość rodzajów energii odnawialnej. Jakie są typu ogrzewania, które je wykorzystują?

Olejowe i gazowe kotły kondensacyjne

W nowoczesnych grzewczych urządzeniach kondensacyjnych wszelkie gazy powstające ze spalania są schładzane przez wodę, która wtedy pobiera od nich energię cieplną. Cała energia służy do ogrzewania wody, która jest kierowana do grzejników. Aby zwiększyć ekologiczność tego procesu, często stosuje się kombinację ogrzewania gazowego lub olejowego z wykorzystaniem energii pochodzącej z paneli słonecznych.

Inne rodzaje ogrzewania połączone z fotowoltaiką

Ogrzewanie elektrodowe, które umożliwia oferta firma takich, jak FOTOVOLTA, daje w tej chwili jeden z bardziej wydajnych systemów grzewczych, którego główną zaletą jest ekologiczność. Zasada działania ogrzewania elektrodowego jest prosta. Elektrody zanurzone są w wodzie, która znajduje się w kotle. Przepływający przez nie prąd ogrzewa wodę. Taka instalacja dostarcza też wody użytkowej. Ponadto jest wygodna i bezpieczna. Raz włączona, nie wymaga praktycznie ciągłej obsługi.

Innym sposobem na ekologiczne ogrzewanie jest zainstalowanie pompy ciepła, która wykorzystuje energię cieplną ziemi. W tym przypadku prąd elektryczny stanowi tylko element pomocniczy podczas działania. Dzięki temu ten system grzewczy należy do najbardziej przyjaznych środowisku. W przypadku wykorzystania paneli słonecznych koszty ogrzewania spadają prawie do zera.

Kotły na pellet

Ekologiczne sposoby ogrzewania domu to również technologie oparte na użyciu energii odnawialnych. Używanie kotła na pellet jest bardzo nowoczesnym i ekologicznym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych. Produkcja tego paliwa opiera się wyłącznie na wykorzystaniu czystych odpadów drewnianych. Niedopuszczalne są domieszki w rodzaju lakierów, farb czy innych zanieczyszczeń.

Pellet przez to, że emituje niewielkie ilości tlenku węgla, jest bardzo ekologicznym paliwem. Ponadto umożliwia pełną automatyzację procesu. Granulat jest podawany do tygla w określonej ilości i w regularnych odstępach czasu. Do utrzymania stałej ciepłoty wystarczy napełnienie podajnika mniej więcej raz na tydzień.

Regulamin korzystania z serwisu