google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
wanna-jacuzzi

Czym powinna charakteryzować się dobra wanna jacuzzi?

Kąpiel w wannie z jacuzzi to rozrywka, z której nie musisz rezygnować. Każdy we własnym domu może cieszyć się radością korzystania z hydromasaży i czerpać z zalet, jakie niosą ze sobą takie kąpiele. Oferta wanien z hydromasażem jest rozbudowana, producenci starają się zrealizować oczekiwania swoich klientów. Na jakie kwestie należy zwracać uwagę, aby nie żałować zakupu i wybrać dobrą wannę jacuzzi?

Odpowiednia liczba i rodzaj dysz

Dobra wanna jacuzzi ma odpowiednią liczbę i rodzaj dysz, które decydują o efekcie masażu. Istotne jest również ich rozmieszczenie, ponieważ ulokowanie dysz ma kluczowe znaczenie dla partii ciała, które będziemy mogli poddać masażom. Standardowa liczba dysz wynosi od 4 do 12, ale można też zamówić wannę z 30 dyszami. Najmniejsza możliwa liczba to 2 dysze na stopy, oraz 4-6 dysz na bokach oraz na oparciu. Dysze mogą być jednopunktowe lub wielopunktowe (3, 5 lub 7 punktów). Kilka punktów wzmacnia efekt relaksacyjny, ponieważ rozbija wodę na mniejsze strumienie.

Jakie rodzaje dysz są dostępne?

  • ruchome – z możliwością regulacji kierunku i obracające się o 3600,
  • nieruchome – w tym kaskada wykonująca masaż na wysokości karku oraz siatsu, z układem dysz wzorowanym na japońskiej sztuce masażu,
  • szampańskie – z wodą wypływającą pod kątem 450 i pod wysokim ciśnieniem, które rozbija powietrze na mnóstwo bąbelków.

Rodzaj sterowania masażem wodnym

Znaczenie dla użytkownika ma także rodzaj sterowania hydromasażem. Dostępne są dwie opcje:

  • sterowanie pneumatyczne – sterowanie ręczne, które polega na uruchamianiu pompy za pomocą przycisku pneumatycznego,
  • sterowanie elektroniczne – ze sterownikiem na obrzeżu wanny. Jeśli wanna jest wyposażona w programator, można ustawić temperaturę wody, czas zabiegu oraz program, z którego dzisiaj chcemy skorzystać.

Czujnik poziomu wody

Wybierajmy wanny, które mają czujnik poziomu wody. Dzięki temu dysze uruchomią się dopiero wtedy, kiedy napuścimy odpowiednią ilość wody i zostaną przykryte wodą. Wcześniejsze uruchomienie dysz mogłoby doprowadzić do zalania łazienki. Czujnik poziomu wody nie jest jedynym czujnikiem, w który są wyposażone wanny jacuzzi. Zwróćmy uwagę, czy wanna posiada automatyczne wyłączenie systemu, na wypadek np. zaśnięcia w wannie, co może się zdarzyć wskutek przyjemnego masażu po ciężkim, wyczerpującym dniu.

Pojemność i rodzaj wanny z hydromasażem

Wiele osób chce wybrać jak największą wannę. To błąd. Od pojemności wanny zależy zużycie wody. Im częściej będziemy z niej korzystać, tym większe rachunki za wodę będziemy płacić. Nie oznacza to, że mamy zrezygnować z wanny. Wystarczy dobrać komfortową, ale nieco mniejszą wannę, gdzie kąpiel będzie równie przyjemna.

Jeśli zaś chodzi o rodzaj wanny z hydromasażem, tutaj można wyróżnić:

  • przyścienne – przylegające do ściany jednym lub dwoma bokami,
  • narożne – przylegające do ścian dwoma bokami,
  • wolnostojące – można je ustawić w dowolnym miejscu łazienki,
  • do zabudowy – nadają się do wpuszczenia w podłogę albo w specjalny podest.

Warto też wskazać możliwe kształty wanien SPA, czyli wanny kwadratowe, prostokątne, jak również pięciokątne, sześciokątne, ośmiokątne oraz owalne i okrągłe.

Tworzywo zastosowane do produkcji wanny

Tworzywo, z którego jest wykonana wanna jacuzzi, powinno być wytrzymałe i cechować się dobrą izolacją termiczną. Producenci korzystający z nowoczesnych technologii, stawiają na przetwarzalne materiały, przyjazne środowisku naturalnemu. Warto wybierać właśnie takie firmy, które wybierają i znają się na innowacjach, ponieważ oferują nam najlepszą jakość wanien z hydromasażem.

Kąpiel nie dłuższa niż 20 minut!

Kiedy wybierzemy już dobrą wannę jacuzzi i w końcu będziemy mogli z niej korzystać, pamiętajmy o kilku zasadach kąpieli z hydromasażem. Opowie nam o nich nasz ekspert z firmy Deco Sp. z o.o., zajmującej się dystrybucją wanien SPA:

Przede wszystkim nie powinno się zażywać kąpieli dłuższych niż 20 minut. Po drugie uderzenia wody nie mogą być bolesne. Oczywiście masaż wykonuje się przy użyciu wody pod ciśnieniem i ma być odczuwalny, ale nie może robić krzywdy. Po trzecie zaś używanie olejków i ziół jest dozwolone jedynie wtedy, gdy nie zabrania tego producent. Stosując się do niniejszych zaleceń, kąpiele w wannie z hydromasażem na pewno będą dla nas przyjemnością.

Regulamin korzystania z serwisu