kategoria: Sprzęty

Sprzęty domowe pomagają usprawnić prace i wpływają na ich jakość. Zakładka Sprzęty jest poświęcona zarówno sprzętom gospodarstwa domowego, jak i nowoczesnym technologiom. Szukasz dobrego telewizora albo niezawodnego odkurzacza? Szukaj porad na ABC Wnętrz.

System HVAC

Co to jest system HVAC?

System HVAC to angielski skrót, w rozwinięciu brzmiący: heating, ventilation, air conditioning, czyli ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja i oznaczający zintegrowany system urządzeń z wyżej wymienionych branż. W ramach systemów HVAC wykonuje się również izolacje cieplne i zimnochronne instalacji wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych, a także izolacje przeciwpożarowych przewodów wentylacyjnych. Przyjrzyjmy się bliżej systemowi HVAC.

wanna-jacuzzi

Czym powinna charakteryzować się dobra wanna jacuzzi?

Kąpiel w wannie z jacuzzi to rozrywka, z której nie musisz rezygnować. Każdy we własnym domu może cieszyć się radością korzystania z hydromasaży i czerpać z zalet, jakie niosą ze sobą takie kąpiele. Oferta wanien z hydromasażem jest rozbudowana, producenci starają się zrealizować oczekiwania swoich klientów. Na jakie kwestie należy zwracać uwagę, aby nie żałować zakupu i wybrać dobrą wannę jacuzzi?

wentylator

Charakterystyka klimatyzatorów Multi Split

Klimatyzatory już dawno przestały być urządzeniami luksusowymi, na które mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. Urządzenia tego typu pojawiają się bowiem zarówno w prywatnych domach, jak i w biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. W tym drugim przypadku najlepszym wyborem są układy klimatyzatorów Multi Split. Czym są oraz czym charakteryzują się klimatyzatory Multi Split?

Czym kierować się przy zakupie klimatyzatora?

Czym kierować się przy zakupie klimatyzatora?

Coraz więcej polskich rodzin decyduje się na zakup i montaż klimatyzatora w swoim domu lub mieszkaniu. W sprzedaży dostępnych jest wiele marek i modeli klimatyzacji, a tak duży wybór sprawia, że zakup klimatyzatora nie jest wcale prostym zadaniem. Każdy klimatyzator posiada bowiem różne parametry oraz dodatkowe funkcje. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając klimatyzator?

klimatyzator

Czym charakteryzuje się dobry klimatyzator pokojowy?

Zadbanie o odpowiedni klimat domowych wnętrz to jedno z kluczowych zadań, stojących przed każdą osobą urządzającą swoje cztery kąty. Dobry klimatyzator pokojowy musi być urządzeniem na wskroś uniwersalnym – chłodzącym i osuszającym w trakcie sezonu letniego oraz dogrzewającym w okresach przejściowych. Ogromne znaczenie odgrywa też jakość samego powietrza, które powinno być należycie filtrowane i wolne od nieczystości.

Systemy klimatyzacji do pomieszczeń biurowych

Najnowsze badania wskazują, że właściwa temperatura panująca w miejscu pracy ma duży wpływ na jej jakość i samopoczucie pracownika. Nie bez powodu więc w większości nowoczesnych biur instalowane są klimatyzatory, które znacząco podnoszą komfort przebywania w tych miejscach. Zapewniają one bowiem właściwy klimat w pomieszczeniu, poprawiają samopoczucie pracownika i podnoszą efektywność jego pracy.

Regulamin korzystania z serwisu