Zalety rolet dzień – noc

Zalety rolet dzień – noc

Rolety dzień – noc pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno i szybko zyskały ogromną popularność, łącząc w sobie zalety rolet i zasłon, za to wyróżniając się estetyką. Jakie zalety przemawiają za tym, aby stosować to rozwiązanie? Gdzie sprawdzi się ono najlepiej? Poznaj zalety rolet dzień – noc i przekonaj się sam, czy ten model przesłon okiennych sprawdzi się u Ciebie.

Rolety dzień – noc, czyli jakie?

Rolety typu dzień – noc biorą swoją nazwę z tego, że można w jednej chwili cieszyć się pięknym światłem sączącym się przez roletę, a w drugiej przesłonić całe okno. O różnicach między roletami zwykłymi a tymi rodzaju dzień – noc opowiada znawczyni z Salonu Firan Design Anna Aniszkiewicz.

Klasyczna roleta ma jednorodną płaszczyznę o takiej samej przepuszczalności światła w każdym miejscu. Możemy więc całkowicie zasłonić okno, odsłonić je częściowo lub zupełnie zwinąć roletę i wpuścić światło całym oknem. Jednak podnosząc roletę, stajemy się widoczni, bo nic nie przesłania okna. Rolety dzień – noc są stale opuszczone, ale umożliwiają kontrolę światła. Składają się bowiem z pasów ułożonych na przemian – kryjących i światłoprzepuszczalnych.

Roleta dzień – noc ma dwie warstwy, a właściwie składa się z jednego kawałka tkaniny zamocowanego na rolkach. Obracając roletę, układamy pasy przezroczyste i kryjące względem siebie tak, żeby wpuścić światło lub przeciwnie – nie dopuścić go do wnętrza. Jednocześnie roleta stale zakrywa całą płaszczyznę szyby.

Poznaj zalety rolet dzień – noc

Rolety dzień – noc mają kilka przewag nad klasycznymi modelami. Po pierwsze, zapewniają znacznie lepszą kontrolę nad ilością światła, które wpada do pomieszczenia. Jednocześnie światło to nigdy nie jest ostre, a łagodnie rozproszone, ponieważ przepuszczające je paski materiału to tak naprawdę delikatna siateczka, która działa podobnie jak firanka. Nawet jeżeli zechcemy mieć we wnętrzu więcej światła, nie będzie ono raziło w oczy ani odbijało się od ekranów tak mocno, jak promienie wpadające bezpośrednio przed odsłonięte okno.

Druga ogromna zaleta rolety dzień – noc to to, że nigdy nie jest ona podniesiona, więc nie jesteśmy widoczni z zewnątrz. Zapewnia więc znacznie więcej prywatności niż rolety klasyczne, które po odsłonięciu pozostawiają wnętrza wyeksponowane dla osób przechodzących w pobliżu czy mieszkających naprzeciwko.

Te dwie zalety – stała kontrola światła bez rezygnacji z prywatności – sprawiają, że rolety dzień – noc to interesująca propozycja w przypadku pomieszczeń, w których chcemy czuć się wyjątkowo swobodnie, jak również w miejscach pracy, gdzie okna muszą być stale zasłonięte, aby ograniczyć odbijanie się światła od ekranów komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu