Kamień na ścianie – czy warto?

Kamień to materiał bardzo wszechstronny, uniwersalny. Nadaje wnętrzu elegancji i ekskluzywnego charakteru. Dość powszechne są już kamienne blaty i podłogi, ale dopiero na ścianie kamień ujawnia wszystkie swoje atuty. Przyjrzyjmy się dziś bliżej kamieniom stosowanym do wykończenia ścian. Jakie są zalety takiego rozwiązania i czy warto w nie inwestować?

Szeroki wybór kamienia

Kamień naturalny występuje dosłownie w setkach odmian. Którą wybrać do swojego pomieszczenia? Trzeba wiedzieć, że nie każdy kamień sprawdzi się wszędzie. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale też ciężarem i nasiąkliwością. Niektóre ściany mogą nie być w stanie utrzymać granitowych płyt, ale poradzą sobie np. z lekkim wapieniem. Tego ostatniego nie zastosujemy natomiast w kuchni ani łazience ze względu na niską odporność mechaniczną i chemiczną, a także wysoką nasiąkliwość.

Najlepiej jest skorzystać z profesjonalnego doradztwa firmy kamieniarskiej, projektanta lub sprzedawcy. Trzeba pamiętać, że kamień jest bardzo mocnym akcentem i zastosowany nieumiejętnie może przytłoczyć całą kompozycję wnętrza. Warto zasięgnąć porady np. ekspertów HB Polska.

Kamień idealny na ścianę

Na ścianie najlepiej prezentują się wszelkiego typu kamienie panelowe, przygotowane już do montażu do ściany. Mogą to być takie typy, jak: dolomit, kwarcyt, łupek. W niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie twardszych i bardziej odpornych kamieni naturalnych. Szczególnie ciekawie wygląda np. granit czy marmur. Szczególnie efektownie wyglądają płyty pozbawione łączeń.

Kamień na ścianie to nie tylko piękny efekt, ale też prosta konserwacja. Dotyczy to szczególnie gładkich kamieni. Na ogół wystarczy regularne odkurzanie, a w razie zabrudzenia – wilgotna ściereczka. Przy niewielkim wysiłku kamień będzie zdobił naszą ścianę przez długie lata. Wystarczy wybrać swój idealny materiał. Ogromny wybór kamieni z całego świata oferuje www.hb-polska.pl.

Regulamin korzystania z serwisu