W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą ścianki działowe?

Budując, czy kupując nowe mieszkanie, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki rozkład pomieszczeń będzie dla nas optymalny. Najczęściej za atrakcyjne uważamy duże i przestronne pokoje, które zapewniają swobodę oraz przestrzeń. Co zrobić, gdy zajdzie potrzeba wygospodarowania oddzielnego pomieszczenia?

Konieczność wydzielenia jakiegoś fragmentu przestrzeni z większych pomieszczeń to dość częsta sytuacja – mówi ekspert z  RIGIPS. Zwykle taka potrzeba dyktowana jest powiększeniem się grona domowników. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy wzniesienie lekkich ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych.

Kawalerka dla dwojga?

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach w Polsce przeżywamy swego rodzaju kryzys mieszkaniowy. Większość mieszkań, zwłaszcza w dużych miastach, jest po prostu przeludniona. Bardzo częstą praktyką zwłaszcza wśród młodych par jest dzielenie kawalerki, co oznacza bardzo ograniczoną prywatność.

Wydzielenie choćby niewielkiego kącika do pracy, nauki czy medytacji jest rzeczą niezbędną, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnych konfliktów. Przegroda z płyty gipsowo-kartonowej sprawdzi się doskonale, ponieważ zajmuje niewiele miejsca i pozwala na bardzo szybki montaż.

Dom dla rodziny z dziećmi

Własny pokój dla dziecka to nie tylko wygoda, ale także ważny element wychowania do samodzielności i odpowiedzialności. Wspólny pokój dla rodzeństwa sprawdzi się u kilkulatków, ale gdy dzieci zaczynają dorastać, potrzebują coraz więcej prywatności. Nie bez znaczenia jest możliwość samodzielnego decydowania o wystroju takiego wnętrza i nauki dbania o porządek.

Jeśli zapewnienie dzieciom osobnych pokoi wymaga postawienia ścianek działowych, po raz kolejny najlepszym pomysłem są płyty gipsowo-kartonowe. Lekkie ścianki bez problemu zamontujesz w każdym domu, bez konieczności martwienia się o możliwości udźwigu stropu. Ich dodatkową zaletą jest bardzo  izolacyjność akustyczna – pomoże ci przetrwać okres, w którym twoja pociecha będzie przeżywać fascynację niekoniecznie melodyjną muzyką.

Ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy szybko i niewielkim kosztem wygospodarować oddzielne pomieszczenie. Ich estetyka i dobre właściwości dźwiękoizolacyjne sprawiają, że nadają się do wydzielania pokoi mieszkalnych, a niewielkie wymiary, mała waga i możliwość łatwego przestawiania w miarę potrzeb sprawiają, że chętnie wykorzystywane są również do wydzielenie pomieszczeń gospodarczych czy schowków.

Regulamin korzystania z serwisu