Fototapeta na flizelinie czy na papierze – którą wybrać?

Trudno wyobrazić sobie element dekoracji wnętrz, który wzbudzałby równie skrajne emocje, co tapeta. Jedni je uwielbiają i stosują w we wszystkim pomieszczeniach domu, dla innych wciąż pozostają żywe skojarzenia z okresem PRL-u, kiedy to ściany mieszkań straszyły bardzo podobnymi wzorami na niskiej jakości papierze. Obecnie jednak producenci fototapet dokładają wszelkich starań, by ich produkty były najwyższej jakości i zachwycały swoimi wzorami. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów fototapet, dwa najpopularniejsze z nich to fototapety papierowe i flizelinowe. Które z nich wybrać?

Fototapety papierowe

Ten rodzaj fototapet jest obecnie najpopularniejszy na rynku – nie ulega wątpliwości, że większość klientów decyduje się na nie ze względu na ich niską cenę w porównaniu do fototapet z innych materiałów. Mimo to wśród nich również znajdziemy bardzo wiele wzorów – zarówno takich do eleganckiego salonu, jak i do pokoju dziecięcego. Najpoważniejszym mankamentem fotapet papierowych jest ich niska wytrzymałość oraz brak odporności na zmywanie, dlatego nie powinniśmy stosować ich w kuchniach i łazienkach, gdzie mogą się zabrudzić i nasiąknąć wilgocią. Wbrew pozorom fotapety papierowe bardzo łatwo usunąć ze ściany, wystarczy użyć specjalnie do tego celu stworzonych preparatów, które przenikają papier i rozpuszczają klej. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie mnóstwa pracy z usuwaniem ze ścian pozostałości odrywanej na sucho fototapety.

Fototapety flizelinowe

Innym popularnym wariantem są fototapety wykonane na podkładzie z flizeliny, czyli włókniny powstającej w wyniku termicznego połączenia włókien syntetycznych lub ich sklejania. Są one droższe od fototapet papierowych, ale za to ich powierzchnia jest dużo bardziej odporna na zmywanie i inne uszkodzenia. Szczególnie polecamy fototapety na flizelinie polskiej firmy Conslanet. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn drukarskich produkty tej firmy charakteryzują się najwyższą jakością wydruku i przy tym bardzo atrakcyjnymi cenami.  Inaczej niż w przypadku fototapet papierowych wygląda ich montaż na ścianie – wystarczy, że pokryjemy klejem daną powierzchnię i do niej przyłożymy suchy arkusz fototapety. Jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze, niż kładzenie fototapet papierowych, które przed nałożeniem również należy pomalować klejem. Kolejna zaleta to fakt, że fotapetę na flizelinie możemy zrywać na sucho bez ryzyka, że na ścianie zostaną jej fragmenty, które będziemy musieli później szorować.

Każdy rodzaj fototapet ma swoje plusy i minusy – wybór jednego z nich powinniśmy uzależnić od naszych indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych. Szerokich wybór niezwykłych fototapet papierowych i flizelinowych znajdziemy w ofercie sklepu internetowego Kraina Fototapet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu