Taśma pakowa

Rodzaje taśm pakowych

Taśmy pakowe, tak jak folia bąbelkowa, folia stretch lub karton, zabezpieczają przesyłkę, aby ta dotarła w całości do odbiorcy. Inaczej niż np. zwykła taśma klejąca, taśma pakowa jest bardziej wytrzymała i dłużej się nie rozkleja, dzięki czemu nadawca ma pewność, że przesyłka dotrze w całości. Dowiedz się, kiedy warto skorzystać np. z brązowej taśmy pakowej, co odróżnia ją od innych taśm, a także jakie inne rodzaje są dostępne na rynku.

Taśma pakowa a zwykła taśma klejąca – ważne różnice

Nie każda taśma klejąca sprawdzi się podczas pakowania przesyłek oraz zabezpieczania paczek na czas transportu. Ma to związek z zastosowanym klejem oraz wytrzymałością samej taśmy, która może ulec przerwaniu np. podczas przewrócenia się kartonu. Z tego względu zwykłe taśmy, z których często korzystamy np. w biurze, nie powinny być stosowane jako zamienniki profesjonalnych taśm pakowych. W celu skutecznego zabezpieczenia opakowań różnych produktów najlepiej korzystać z mocnych i niezawodnych produktów, które doskonale spełniają swoje zadanie i sprawdzają się zarówno w czasie transportu, jak i magazynowania różnych towarów.

Taśma pakowa nie jest typową taśmą klejącą, dlatego wytrzymuje znacznie więcej. W zależności od rodzaju może posiadać ona klej o różnych parametrach fizycznych, który zawsze cechuje się wyjątkową trwałością oraz gwarantuje mocne przyleganie taśmy do różnych typów opakowań np. opakowań kartonowych. Stosowanie taśmy pakowej pozwala uniknąć sytuacji, w której następuje przypadkowe otwarcie paczki, a przesyłane lub przechowywane przez nas przedmioty narażone zostają na zniszczenie – wyjaśnia ekspert z firmy EMA – POL z Warszawy.

Inne rodzaje taśm pakowych

W sklepach znajdziemy taśmy pakowe różnych rodzajów. Wśród nich dostępna jest m.in.:

  • taśma pakowa przezroczysta,
  • taśma pakowa brązowa,
  • brązowe i przezroczyste taśmy pakowe typu „silent”, czyli niewydające dość charakterystycznego dźwięku w czasie użytkowania.

Kidy warto korzystać z taśm pakowych?

Taśmy pakowe znajdują różne zastosowanie. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się w momencie, kiedy musimy zapakować jakąś przesyłkę. Nie mogą się więc bez nich obejść właściciele sklepów internetowych oraz dostawcy różnych towarów.

Dobra taśma pakowa przyda się też w każdym biurze oraz w domu, bo pozwoli skutecznie zapakować różne przedmioty i zabezpieczyć je na czas składowania oraz transportu np. podczas przeprowadzki. Korzystając z wysokiej jakości taśm klejących, mamy pewność, że oklejony nimi np. karton będzie dobrze chronił znajdujące się w jego wnętrzu przedmioty.

Regulamin korzystania z serwisu