ściana z cegły

Oryginalne sposoby wykorzystania starej cegły

Stara cegła rozbiórkowa pochodzi zazwyczaj z budynków budowanych w XIX i XX wieku. Materiał pochodzący z rozbiórki może jednak zostać wykorzystany ponownie zarówno w domu, mieszkaniu, jak i w ogrodzie. Dzięki temu uzyskać można całkiem nowy i spektakularny efekt z korzyścią dla środowiska i budżetu domowego. Sprawdź, jak tego dokonać!

Jakie zalety płyną z wykorzystania starej cegły po rozbiórce?

Stara cegła od wielu lat nie wychodzi z mody jako element dekoracyjny mieszkań i domów zarówno w nowoczesnym stylu, jak i każdym innym. Nadal bardzo popularne są elementy wystroju wykonane z cegieł, tapety je imitujące, czy całe ściany same w sobie stanowiące ozdobę salonu, czy kuchni. Cegła jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Skorzystanie z aranżacji wykorzystującej cegły utrzymuje się w duchu recyklingu, jest przyjazne środowisku i tanie w wykonaniu. Różne rodzaje cegły oraz akcesoria do jej zastosowania oferuje przedsiębiorstwo handlowo-usługowe StaraCeglarnia.art.

Stara cegła w pomieszczeniach

Stara cegła jest materiałem niejednolitym i bogatym w różne odcienie. Dzięki różniącym się od siebie poszczególnym elementom, kompozycje z cegieł tworzą niepowtarzalny klimat. Płytki ceglane dekoracyjne doskonale sprawdzą się w kuchni jako wypełnienie pomiędzy blatem i szafkami. W przypadku salonu z aneksem użycie ich na części ściany z dodatkowym podświetleniem doskonale uzupełni aranżację.

Wykorzystanie cegieł pasuje do większości najpopularniejszych stylów, takich jak loft, industrialny, minimalistyczny czy skandynawski, gdy materiał pomalowany zostanie np. na biało. Stara cegła świetnie sprawdzi również jako wypełnienie wnęki lub obłożenie części ściany w takich pomieszczeniach jak łazienka, czy hol. Charakterystyczna kolorystyka doskonale współgrać będzie z bielą, czernią, szarościami oraz bardzo popularną fakturą betonu.

Zastosowanie starej cegły w ogrodzie

Stara cegła doskonale sprawdzi się również w ogrodzie. To idealny materiał na ścieżki, wyłożenie tarasu, oznaczenie rabat kwiatowych czy obudowę przydomowego grilla. Bardzo ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie ceglanych elementów jako donic, murków i przestrzennych konstrukcji przypominających skalniak. Taka alternatywa nie tylko świetnie wpasuje się niemal w każdą kolorystykę hodowanych roślin, ale dzięki dodatkowemu podświetleniu stworzy niepowtarzalny i nastrojowy klimat.

Regulamin korzystania z serwisu