Wyposażenie łazienki

Najważniejsze elementy wyposażenia łazienek

Planując poszczególne elementy wyposażenia łazienki, należy wybrać takie produkty, które nie tylko dopasują się estetycznie do stylu, w którym pomieszczenie jest urządzone. Kluczową kwestią jest ich jakość – muszą sprawdzić się podczas codziennego użytkowania i służyć przez co najmniej kilka lat. Zobacz, czym się kierować, kupując podstawowe wyposażenie łazienki.

Wanna czy prysznic?

Wybór między wanną a prysznicem jest najczęściej podyktowany ilością miejsca w łazience. W małych łazienkach z reguły nie ma wystarczającej powierzchni, by zmieściła się zarówno wanna, jak i inne meble czy akcesoria. Można jednak wybrać przestronny, wygodny prysznic – oferta kabin prysznicowych jest naprawdę szeroka. Jest to także rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne – podczas krótszej kąpieli zużywa się znacznie mniej wody. Miłośnicy długich kąpieli w wannie, jeśli tylko znajdą miejsce na tego typu wyposażenie łazienki, także mają do wyboru wiele opcji: od nowoczesnych, wbudowanych do wolnostojących, na retro nóżkach.

Jaką umywalkę wybrać?

Wśród niezbędnych elementów wyposażenia łazienki jest również umywalka. W zależności od upodobań oraz stylu, w którym urządzone jest wnętrze, można wybierać między najróżniejszymi modelami. Na rynku są umywalki klasyczne, białe, ale także w kolorach pastelowych, mocno nasyconych, a nawet we wzory. Wybierać można również między umywalkami nablatowymi, które cechują się zwykle ciekawymi formami a umywalkami wpuszczanymi w szafkę lub w blat. W przestronnych łazienkach coraz popularniejsze jest stawianie dwóch mniejszych umywalek.

Wybór idealnej toalety

Kolejny niezbędny element wyposażenia łazienki to oczywiście również toaleta. Wybierając najlepszy model, warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim łatwością jej sprzątania i standardem higieny, jaki oferuje. Miski podwieszane o prostych bryłach są łatwe do czyszczenia, ponieważ nie mają żadnych zakamarków, w których może gromadzić się brud. Podobnie jest z brakiem kołnierza – toalety pozbawione tego elementu są dużo bardziej higieniczne.

Baterie i zestawy natryskowe

Ważnym elementem łazienki są baterie – to one często nadają charakter całej łazience. Proste, czarne formy sprawdzą się w łazienkach loftowych, a złote, zdobione krany dopasują się do wnętrz w stylu retro. Do większości łazienek będą pasowały klasyczne srebrne elementy. Dobrze dobrany zestaw natryskowy to podstawa komfortowej kąpieli.

Szeroki wybór armatury sanitarnej, a także materiałów instalacyjnych oferuje na przykład firma Bartexpol.

Regulamin korzystania z serwisu