zegarek-z-drewna

Na czym polega oryginalność i unikatowość zegarków drewnianych?

W czasach, w których wydawać by się mogło, że widzieliśmy już wszystko i mamy już wszystko, trudno jest znaleźć dodatki, które potrafią się naprawdę wyróżnić. Paradoksalnie, najlepszym sposobem na wykreowanie oryginalnego wizerunku jest unikanie przesady. Naprawdę ciekawe efekty można osiągnąć, dążąc do prostoty i klasycystycznego umiarkowania, przyprawionego szczyptą naturalności.

Współczesne standardy codziennej elegancji

Rozmaite dodatki do garderoby, takie jak biżuteria, a w przypadku mężczyzn przede wszystkim zegarki na rękę, mają zdobić swojego właściciela, podkreślać jego styl i status. Dzisiejsza moda nie pochwala jednak afiszowania się pieniędzmi, toteż bogate błyskotki się nie sprawdzają.

Osoby, które troszczą się o swój wizerunek, współcześnie nie decydują się raczej na noszenie popularnych niegdyś złotych łańcuchów, rodowych sygnetów czy futer z norek. Dobry smak zdradzają subtelne dodatki, które nie tylko zdobią, ale jednocześnie niosą konkretną informację na temat wartości i światopoglądu właściciela – zauważa nasz rozmówca z firmy WOODISON.

Drewniane zegarki na rękę – elegancja w stylu eko

Nie ulega wątpliwości, że dostępna na rynku oferta zegarków jest szalenie bogata. W każdej galerii handlowej znajdziemy sklepy jubilerskie z eleganckimi zegarkami na biżuteryjnych bransoletkach i skórzanych paskach. W sklepach z elektroniką dostępny jest szeroki wybór zegarków sportowych, a najtańsze czasomierze z tworzyw sztucznych kupimy nawet w kiosku.

Na tle wszystkich znanych nam i niezwykle popularnych rozwiązań niewątpliwie wyróżniają się zegarki z drewna. Ekologiczny materiał, którego dostarcza nam natura, bardzo długo był pomijany w kontekście dodatków do ubioru. Marginalizowanie drewna było błędem, o czym najlepiej świadczy wzmożone zainteresowanie takimi produktami, które możemy zaobserwować właśnie teraz.

Drewno, jako materiał o dużej dostępności i stosunkowo łatwy w obróbce, daje bardzo duże możliwości. W przypadku zegarków na rękę, może stanowić budulec i dla koperty, i dla bransoletki. Co ważne, mechanizm umieszczony drewnianym zegarku jest bezpieczny nie mniej niż w klasycznych czasomierzach.

Zegarki wykonywane z drewna klonowego czy orzechowego są bardzo odporne, eleganckie, a jednocześnie lekkie. Wszystko to sprawia, że pod względem jakości i funkcjonalności niczym nie ustępują tradycyjnym rozwiązaniom. Natomiast pod względem estetyki, zegarki z drewna nie mają sobie równych.

Tym, co decyduje o oryginalności drewnianych zegarków na rękę jest fakt, że nie sposób stworzyć dwóch identycznych egzemplarzy. Oczywiście, zegarki z konkretnych linii mają taką samą budowę, jednak ich wygląd zawsze różni się z powodu niepowtarzalnych wzorów, jakie tworzy naturalne usłojenie drzewa.

Kolor zegarka różni się przede wszystkim w zależności od gatunku użytego drewna. Zegarki damskie tworzone są zwykle z drewna o jaśniejszych odcieniach, przede wszystkim z klonu, drzewa orzechowego i oliwnego. Ciemniejsze gatunki, takie jak amarant, heban, orzech włoski czy drzewo sandałowe, wykorzystywane są zarówno w produkcji zegarków męskich, jak i unisex.

Bez względu na to, czy szukasz idealnego prezentu dla bliskiej sercu osoby, czy dla samego siebie, zakup drewnianego zegarka to bardzo dobry pomysł. Taki dodatek świetnie sprawdzi się od święta i na co dzień, zawsze urzekając aurą wykwintnej naturalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu