Kurtyny paskowe z PCV (PCW)

Kurtyny drzwiowe z PCV – gdzie można je zastosować?

Transparentne, odporne na zmienne temperatury i czynniki zewnętrzne idealnie chronią pomieszczenia przed kurzem, pyłem i brudem. Skutecznie oddzielają strefy, zapewniając przy tym izolacyjność akustyczną i termiczną. Kurtyny drzwiowe z PCV, bo o nich mowa, są trwałe, korzystne cenowo i wykonane z wysokogatunkowego materiału. Niektóre z nich mają dodatkowe właściwości, na przykład wykazują ognioodporność. Gdzie znajdują zastosowanie pasy drzwiowe z PCV?

Kurtyny drzwiowe z PCV – co musisz o nich wiedzieć?

Kurtyny drzwiowe z PCV wyglądają jak pionowe przezroczyste pasy, wyposażone w płytki mocujące. Zawieszane na listwie z haczykami do ściany, są bardzo proste w montażu i demontażu. W razie zniszczenia jednego z pasów można go wygodnie wymienić na nowy. Kurtyny tego rodzaju pełnią w budynkach funkcję ochronną, wydzielają strefy i tworzą bariery izolujące przed hałasem, oparami, brudem i wszelkimi innymi zewnętrznymi czynnikami.

Co istotne, kurtyny drzwiowe z PCV  mają właściwości termoizolacyjne, zapobiegają więc wychładzaniu lub zbytniemu nagrzewaniu konkretnego obszaru. Taka ochrona termiczna utrzymuje stałą temperaturę w wyznaczonej strefie, co jest ważne zwłaszcza w chłodniach, rzeźniach oraz zakładach spożywczych.

Transparentne pasy są przeznaczone do osłony otworów, przejść oraz wydzielania stref na wielkich powierzchniach. Z tego względu znajdują zastosowanie w fabrykach, lakierniach, warsztatach samochodowych, magazynach, zakładach produkcyjnych oraz wszelkiego rodzaju obiektach użytku publicznego. Można je też wykorzystać w domach, jako tymczasowe lub stałe oddzielenie kuchni, jadalni, łazienki oraz innych pokoi.

Kurtyny drzwiowe z PCV – co warto o nich wiedzieć?

Łatwo zauważyć, że pasy z PCV znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie – począwszy na obiektach przemysłowych, po mieszkania. Producenci oferują je w wielu wydaniach:

  • standardowym,
  • żebrowanym,
  • typowo do pomieszczeń chłodniczych,
  • ognioodpornym,
  • spawalniczym,
  • antyinsektowym.

– Każdy może dopasować wymiary pasów z PCV do własnych oczekiwań, w tym ich grubość, długość i szerokość. Kurtyny drzwiowe są zazwyczaj przezroczyste, ale zamówisz je też w dowolnym kolorze. Parametry produktu są dobrane indywidualnie do potrzeb klienta

mówi specjalista z firmy Chester Molecular Henryk Kowalczyk.

Niektórzy producenci oferują też sprzedaż pojedynczych pasów w celu uzupełnienia kurtyny. Warto więc złożyć zamówienie u renomowanego sprzedawcy, by skutecznie wydzielać strefy według własnych potrzeb!

Regulamin korzystania z serwisu