schody-krete

Kiedy wybrać schody kręte do domu

Schody kręte to jeden z bardziej oryginalnych i efektownych rodzajów schodów. Mają pewne zalety, które czynią je idealnym rozwiązaniem dla różnego typu wnętrz. Zajmują niewiele miejsca i mogą pełnić funkcje zarówno użytkowe, jak i dekoracyjne. Sprawdźcie, kto powinien zdecydować się na schody kręte.

Do jakich wnętrz pasują schody kręte?

Schody kręte polecane są szczególnie do wnętrz o niewielkim metrażu. Zdaniem ekspertów z firmy Wróblewski Design, decydują się na nie przede wszystkim właściciele mieszkań dwupiętrowych lub dość małych domów z poddaszem użytkowym.

Budowa schodów krętych oparta jest głównie na centralnym słupie lub rurze, stanowiącej element nośny konstrukcji, wokół którego osadzone są wszystkie stopnie. W tego typu schodach bieg jest wpisany w koło.

Aby schody kręte mogły być w pełni bezpieczne, montuje się w nich balustradę. Zapewnia ona stabilność i wygodę użytkowania, toteż koniecznie trzeba wybrać do jej wykończenia odpowiedni materiał. W przypadku tych schodów wykorzystuje się zazwyczaj balustrady metalowe w formie tralek lub relingów. Materiał ten, w połączeniu z ażurową formą balustrady, nie pomniejsza wizualnie wnętrza.

Aby otwór schodowy prezentował się spójnie z całością schodów, można wykończyć go okładziną z tego gatunku drewna, który użyto do stworzenia stopni. Żeby natomiast nie zamykać przestrzeni optycznie, warto zdecydować się na ażurowe podstopnice.

Zalety schodów krętych

Nie da się ukryć, że schody kręte mają pewne zalety, które czynią je wyjątkowo atrakcyjnymi. Przede wszystkim, ich forma jest niezwykle elegancka, toteż schody te mogą pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Ponadto, ich konstrukcja sprawia, że nie przytłaczają wnętrza (wydaje się, że wiszą w powietrzu, robią wrażenie bardzo lekkich), a wręcz przeciwnie – dodają mu charakteru. Schody wykonane ze stali nierdzewnej i drewna sprawiają, że pomieszczenie, w którym się znajdują wgląda niezwykle nowocześnie i minimalistycznie.

Co więcej, dzięki niewielkim rozmiarom, schody kręte można zamontować w zasadzie wszędzie. Idealnie sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w biurach, czy punktach usługowych. Aby były bardziej efektowne, można je dodatkowo podświetlić. Świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, w których nie zmieszczą się tradycyjne schody.

Na schody kręte powinni zdecydować się również ci, którzy po prostu są fanami ich estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu