Kiedy warto zdecydować się na drzwi stalowe?

Drzwi stalowe mogą się kojarzyć z czymś, co jest pancerne, masywne, toporne w użyciu. Oczami wyobraźni widzimy drzwi do sejfu albo podobną konstrukcję. Jednak współcześnie drzwi stalowe wyróżniają się zarówno pod względem estetyki wykonania, jak i funkcjonalności. Powszechnie stosuje się je nie tylko w projektach z zakresu architektury obiektów użyteczności publicznej, ale także coraz częściej w budynkach mieszkalnych.

Co to są drzwi stalowe?

Drzwi o konstrukcji stalowej nie powstają z jednolitego prostokąta stali wyciętego z blachy. Proces projektowania i produkcji drzwi stalowych jest bardziej złożony, tak jak same drzwi, które składają się z wielu elementów, w zależności od ich przeznaczenia. Do produkcji drzwi używana jest zazwyczaj stal ocynkowana. Jest to blacha ocynkowana, której powierzchnia może być pokryta np. laminowana folią PVC (przeważnie laminat drewnopodobny) lub jest malowana. Do wykończenia powierzchni drzwi mogą być użyte także płyta meblowa, mdf lub fornir. Dodatkowo powierzchnia może zawierać elementy przeszklone. Drzwi stalowe mogą być wypełnione pianką poliuretanową lub wełną mineralną. Progi wykonuje się ze stali nierdzewnej lub aluminium. Ościeżnice mogą być stalowe, stalowo-drewniane albo aluminiowe z przegrodami termicznymi.

Zalety drzwi stalowych

Firma Stalkon specjalizuje się w projektowaniu i montażu konstrukcji wykonanych ze stali. Takie konstrukcje są z reguły trwalsze od innych wyrobów, w szczególności od tych, które są wykonane z tworzyw naturalnych. Dlatego drzwi zrobione z drewna będą relatywnie słabsze, np. pod względem wytrzymałości konstrukcji, niż drzwi ze stali. Wśród innych zalet drzwi stalowych można wymienić:

  • bezpieczeństwo – ochrona przed włamaniem,
  • zatrzymują ciepło – wysoki współczynnik izolacyjności, dzięki któremu ograniczają straty energii,
  • ograniczają przepływ dźwięku – wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej, dzięki któremu w pomieszczeniach jest cicho,
  • wytrzymałość – stal jest bardzo twardym materiałem, odpornym na mechaniczne uszkodzenia,
  • ochrona przed warunkami atmosferycznymi – stal jest odporna na działanie niskich,
    i podwyższonych temperatur, a także korozję (chemiczną i atmosferyczną).

Wybór drzwi stalowych jest wyborem zawsze trafnym, jeśli zależy nam na funkcjonalności. Innymi  słowy, tylko konstrukcja stalowa może najlepiej zabezpieczyć przed włamaniem do naszego domu (lub innego budynku). Drugim istotnym aspektem funkcjonalności jest trwałość liczona w długich latach użytkowania drzwi stalowych. Ponadto, współcześnie drzwi stalowe projektowane są również pod kątem estetycznym. Znajdziemy więc drzwi w różnych kolorach, zdobieniach, kształtach. Stylistycznie więc drzwi stalowe można dopasować do każdego budynku.

Regulamin korzystania z serwisu