Kominek z płaszczem wodnym

Kiedy warto wybrać kominek z płaszczem wodnym?

Kominki we wnętrzach stanowią rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na walory praktyczne i dekoracyjne. Jedną z możliwości w tym zakresie są kominki z płaszczem wodnym. Na czym polega ich specyfika, w jaki sposób działają, i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

Kominki z płaszczem wodnym – działanie i zalety

Kominek z płaszczem wodnym działa w taki sposób, że ciepło, jakie wytwarza się w procesie palenia drewna jest odbierane przez płaszcz wodny, a następnie przekazywane do instalacji grzewczej, co pozwala na ocieplenie całego mieszkania lub domu. Kominki z płaszczem wodnym są w stanie zasilić całą instalację centralnego ogrzewania. Spełnią oczekiwania osób, które szukają alternatywy dla pieców gazowych lub węglowych. Kominki z płaszczem wodnym są sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Mają także tę zaletę, że równomiernie rozprowadzają ciepło w całym budynku. Istnieje także możliwość ustawienia pożądanej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, za pomocą miejscowych regulatorów wodnych.

Kominki współpracujące z kotłem

Warto pamiętać, że – zgodnie z obowiązującym prawem – kominek nie może pełnić funkcji jedynego systemu ogrzewania w pomieszczeniu. Z tego względu wkłady z płaszczem wodnym często stanowią dodatkowe urządzenie grzewcze, które podłączane jest do instalacji centralnego ogrzewania równolegle z kotłem.

Jak wyjaśnia specjalista z firmy Taniekominy.pl: Na takie rozwiązanie warto zdecydować się w sytuacji, gdy do ogrzewania pomieszczenia wykorzystuje się gaz lub olej opałowy. Paliwa tego typu wymagają dość dużych nakładów finansowych. Można wówczas zastąpić je drewnem, jeśli istnieje możliwość palenia w kominku. Efektem jest redukcja kosztów ogrzewania. Z uwagi zaś na zastosowanie bezobsługowego kotła, ogrzewanie nie będzie wymagać ciągłego nadzoru.

Kiedy jeszcze sprawdzi się kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym spełni oczekiwania osób, które szukają sposobu na ogrzanie więcej niż 2 pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Można wykorzystać go także do dogrzania wody – zarówno tej wykorzystywanej do mycia, jak i do grzejników. Kominek z płaszczem wodnym umożliwi podniesienie temperatury w pomieszczeniu podczas chłodnych, jesiennych wieczorów. Sprawdzi się także w sytuacji, gdy w danym budynku przebywają osoby uczulone na kurz, który jest rozprowadzany przez systemy ogrzewania powietrznego.

Niebanalny element wnętrza

Kominki z płaszczem wodnym mogą stanowić niebanalne uzupełnienie aranżacji wnętrz. Można stosować je we wnętrzach nowoczesnych i industrialnych, a także w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Trzeba tylko dopasować obudowę kominka do przestrzeni, w której będzie on zamontowany.

Gdzie kupować kominki?

Wybierając kominki, najlepiej korzystać z usług sprawdzonych firm, specjalizujących się w sprzedaży tego typu urządzeń. Kominki powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, które stanowią gwarancję ich bezproblemowej i bezpiecznej eksploatacji, a także wygody użytkowników. W razie potrzeby, pracownicy firmy służyć będą doradztwem w wyborze rozwiązania, które zapewni największą efektywność.

Regulamin korzystania z serwisu