Rolety refleksol w biurowcu

Jaką funkcję pełnią rolety typu Refleksol?

Nadmierne nasłonecznienie pomieszczeń pojawia się jako wypadkowa przeszklonych powierzchni w aranżacjach budynków. Rozległe okna wpływają również na gorszą izolację termiczną – latem korzysta się z klimatyzacji, a zimą trzeba dodatkowo ogrzewać dom. Doskonałym rozwiązaniem są rolety typu Refleksol, skutecznie osłaniające duże, przeszklone powierzchnie.

Czym są rolety typu Refleksol?

Rolety typu Refleksol, czyli tzw. refleksole stanowią innowacyjną osłonę okienną, montowaną na dużych, przeszklonych powierzchniach. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Różnią się znacząco od klasycznych rolet. Refleksole wykonuje się ze specjalnej tkaniny, umożliwiającej zachowanie optymalnej temperatury wewnątrz budynku. Chronią przed promieniami słonecznymi. Posiadają prowadnice (o sterowaniu ręcznym lub elektrycznym), za których pomocą można je swobodnie podnosić i opuszczać.

Rolety typu Refleksol wykonane są zawsze z materiałów wysokiej jakości. Mogą być używane bezproblemowo przez wiele lat, a także wpływają na aranżację domu. Refleksole, które montuje się na zewnątrz, wyposażone są w specjalne belki przeciwwietrzne, skutecznie stabilizujące tkaninę.

Zalety refleksoli

Rolety typu Refleksol wciąż zyskują na popularności. Ich najważniejszą zaletą jest efektywna ochrona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Dzięki nim domownicy nie muszą się martwić o zwiększone koszty eksploatacyjne (np. pozwalają uniknąć konieczności montażu klimatyzacji). Refleksole cechują się oryginalnym, estetycznym wyglądem. Zazwyczaj wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Łączą w sobie estetykę i funkcjonalność.

Owe rolety sprawdzą się nie tylko w przestronnych domach jednorodzinnych i biurowcach, ale też salach konferencyjnych i wykładowych. Sprzyjają miejscom, które wymagają całkowitego zaciemnienia pomieszczeń.

Refleksole, jako podzespół rolet zewnętrznych i wewnętrznych, wytwarzane są przez doświadczonych producentów, zajmujących się stolarką okienną. Firma Okna Mikołajczyk z Wrocławia posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu elementów okiennych i drzwiowych. Pracownicy przedsiębiorstwa zajmują się również dystrybucją rolet elewacyjnych, żaluzji, bram garażowych i tarasów.

Jak montować refleksole?

Rolety typu Refleksol są montowane w charakterystyczny sposób. Tkaninę chowa się wewnątrz małej kasety, wykonanej z ekstrudowanego aluminium lub blach aluminiowych. Owej kasety nie przytwierdza się bezpośrednio do szyby. W przypadku refleksoli elektrycznych sterowanie odbywa się za pomocą połączenia radiowego lub inteligentnego systemu.

Regulamin korzystania z serwisu