Jak wynająć kopiarkę?

W pracy w biurze kopiarka jest niezbędna. Pamiętaj, że sprzęt musi być zawsze najwyższej jakości. Jeżeli nie chcesz angażować olbrzymich środków na zakup potrzebnego sprzętu, zawsze możesz wynająć kopiarkę. Poznaj zalety wynajmu i dowiedz się, jak wygląda dzierżawa tego typu sprzętu. Przemyśl, co bardziej opłaca się twojej firmie – zakup czy wynajem.

Jakie są zalety wynajmu kserokopiarki?

Przedsiębiorcy coraz chętniej dokonują dzierżawy maszyn biurowych, w tym również kserokopiarek. Zanim dokonasz wyboru, najpierw warto zrobić obliczenia. Niektórym firmom  o wiele bardziej opłaca się wynajem kserokopiarki niż jej zakup. Biuro potrzebuje nowoczesnego sprzętu, który ułatwi pracę i podniesie jej jakość – to pewne.

Duża zaleta dzierżawy to szybka naprawa w przypadku awarii. Wiele firm  proponuje także korzystanie ze sprzętu zastępczego – zapewniony jest serwis, konserwacja oraz przegląd całego sprzętu. Do firmy dostarczone zostają również materiały eksploatacyjne.  Jest to bardzo komfortowa sytuacja. Masz pewność, że praca nie będzie przerwana, a zadania zostaną wykonane na czas.

Urządzenie zostanie przywiezione pod wskazany adres oraz zainstalowane. Specjalista wytłumaczy jak obsługiwać maszynę, co znacznie ułatwi użytkowanie. W przypadku wynajmu firma nie jest pozostawiona sama sobie.

Koszta można obniżyć, wynajmując używaną kserokopiarkę. Zawsze możesz też sprawdzić, czy istnieje możliwość odkupienia kopiarki po upływie umowy najmu. Nie kupujesz wtedy w ciemno i wiesz, że sprzęt się już sprawdził.

Wynajem jednak sprawia, że nie musisz angażować olbrzymich środków na zakup drogiego sprzętu, a i tak możesz poprawić funkcjonalność swojego biura i komfort pracy.

Na czym polega wynajem?

Wynajem kopiarki jest świetnym rozwiązaniem dla firm, które planują korzystać ze sprzętu w określonym czasie – na przykład tylko podczas konferencji lub zjazdów. Szkoła również może się zdecydować na takie rozwiązanie i czerpać dodatkowe zyski.

Kopiarkę wynajmuje się na określony okres czasu. Wysokość czynszu zależy od jakości urządzenia. Płaci się za użytkowanie – istotna jest szybkość oraz ilość wykonywanych kopii. Warunki dopasowywane są do klienta indywidualnie – tłumaczy ekspert z firmy Arso Serwis.

Wynajem tego typu urządzeń jest częsty w większych miastach. Kraków, Warszawa, Poznań czy Wrocław to ośrodki miejskie, w których tego typu praktyka jest naprawdę popularna i opłacalna. Należy przemyśleć różne opcje i nie podejmować decyzji pochopnie. Warto jednak wiedzieć, jakie mamy możliwości i skorzystać z najlepszej z nich.

Regulamin korzystania z serwisu