google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
ekspres do kawy

Jak wybrać dobry ekspres do kawy?

Nic tak dobrze nie pobudzi nas o poranku do działania, jak filiżanka świeżo zaparzonej kawy. Najprostszym i najszybszym sposobem jej przygotowania jest użycie ekspresu do kawy. Dzięki temu urządzeniu możemy nie tylko cieszyć się wyjątkowym smakiem, ale również tworzyć wyjątkowe kawy z użyciem spienionego mleka. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze dobrego ekspresu do kawy?

O wyborze idealnego ekspresu do kawy opowie specjalista z firmy BiCafe, zajmującej się sprzedażą oraz serwisem ekspresów, akcesoriów oraz kaw i herbat.

Jeśli kawa – to tylko świeżo mielona

Najpełniejszy smak i aromat zawiera kawa świeżo mielona. Najlepiej więc wybrać ekspres do kawy z funkcją mielenia kawy bezpośrednio przed parzeniem. Choć ekspresy kapsułkowe są prostsze w obsłudze i nie wymagają uzupełniania ziaren ani opróżniania z fusów, nie zapewniają tych samych doznań smakowych.

W przypadku wyboru ekspresu z możliwością mielenia kawy, możemy wybierać spośród setek rodzajów kaw i wybrać najlepiej dopasowaną do naszych preferencji. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do klasycznej goryczy, ponieważ producenci oferują także szeroką gamę kaw aromatyzowanych.

Idealnie spienione mleko

Jeśli jesteśmy fanami kawy z mlekiem zwróćmy uwagę jakie opcje proponują producenci ekspresów. Rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę jest ekspres z mini lodówką lub pojemnikiem chłodzącym, w którym nasze mleko zawsze będzie świeże. W przeciwnym razie każdorazowo przed zrobieniem cappuccino lub latte będziemy musieli wyciągać mleko z lodówki.

Kawa dla dwojga

Możemy wybierać pomiędzy ekspresami na pojedynczą lub podwójną szklankę. Jeżeli codziennie robimy dużo kawy, a z ekspresu korzysta więcej niż jedna osoba wybierzmy ekspres podwójny – dzięki temu w szybszy sposób przyrządzimy jednocześnie dwie filiżanki napoju.

Istotna jest także pojemność pojemnika na wodę, ziarna oraz fusy. Im większą pojemność wybierzemy, tym rzadziej będziemy musieli zajmować się napełnianiem lub opróżnianiem urządzenia.

Czy producent ma znaczenie?

Warto również zwrócić uwagę na producenta. Wybierzmy ekspres do kawy od firmy, która doskonale zna się na jej przyrządzaniu i ma w ofercie również dobre jakościowo ziarna. Innowacyjne metody parzenia stosowane przez renomowanych producentów ekspresów zapewnią nam dodatkowe wrażenia smakowe. Dzięki nim każda kawa będzie smakowała wyjątkowo.

Dodatkowym atutem będzie łatwo dostępny serwis oraz szybka naprawa lub konserwacja urządzenia. Zintegrowane systemy płukania i czyszczenia pomogą nam natomiast utrzymać ekspres do kawy w czystości.

Regulamin korzystania z serwisu