Chłopiec malujący auta na ścianie

Jak poprawnie zamontować naklejki na ścianach?

Miłośnicy motoryzacji chętnie korzystają z przedmiotów, które są ozdobione logiem ulubionego producenta lub motywami związanymi z konkretnym modelem samochodu. Wśród interesujących gadżetów samochodowych znajdują się jednak nie tylko naklejki, które można wykorzystać do ozdobienia karoserii lub szyb własnego pojazdu, ale również dekoracje ścienne, którymi można udekorować pokój czy ściany garażu lub warsztatu.

Dlaczego warto wybrać naklejki ścienne z samochodami?

Gadżety samochodowe obejmują wiele przedmiotów pozwalających na podkreślenie swoich związków z motoryzacją. Wśród tych, które cieszą się szczególną popularnością, znajdują się naklejki samochodowe na ścianę, które przedstawiają sylwetki modeli uważanych dziś za kultowe od wzbudzającego nostalgię Fiata 126p albo Poloneza, po ikony techniki jak BMW E28 lub E30 czy Golfa Mk 2. Powodzeniem cieszą się wzory, które pokazują auta często wybierane przez miłośników modyfikacji takie jak Honda Civic, czy amatorów szybkiej jazdy z zacięciem rajdowym, choćby Nissan GT-R Skyline, Subaru Impreza czy modele ze stajni Porsche. Atrakcyjne naklejki ścienne mogą być znakomitą ozdobą każdego pomieszczenia, sprawiając radość niejednemu fanowi motoryzacji. Będą się prezentowały wspaniale zarówno w domach, jak i siedzibach firm związanych z branżą motoryzacyjną, prywatnych garażach, warsztatach i serwisach.

O czym trzeba pamiętać przy montażu naklejek?

Naklejki przeznaczone do montażu na ścianie można bez problemu przykleić samemu, trzeba jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności, by nie uszkodzić tworzywa, z jakiego są wykonane oraz o właściwym przygotowaniu podłoża. Ściana powinna zostać starannie odkurzona, a jeżeli jej powierzchnia nosi ślady zabrudzeń, warto przemyć ją delikatnym detergentem rozpuszczonym w wodzie. Przed przystąpieniem do montażu należy zadbać o to, żeby była dobrze wyrównana. Dobrym pomysłem okaże się zwykle skorzystanie z poziomnicy oraz naklejenie wzdłuż dolnej lub górnej krawędzi paska taśmy malarskiej, do którego dopasujemy przyklejaną grafikę. Naklejkę najlepiej mocować, usuwając stopniowo warstwę ochronną. Dobre efekty można uzyskać, dociskając materiał do podłoża, posługując się wałkiem malarskim.

Szeroki wybór gadżetów związanych z motoryzacją można znaleźć w ofercie firmy PM Project, prowadzącej sklep OdjazdoweNaklejki.pl. Specjalnością są atrakcyjne pod względem projektu graficznego nalepki na samochód, a także naklejki na szyby oraz wszelkiego rodzaju gadżety – np. breloki i zawieszki. Sklep gwarantuje najwyższą jakość produktów oraz zapewnia ekspresową wysyłkę zamówień.

Regulamin korzystania z serwisu