google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
drzwi wewnętrzne

Jak dobrać drzwi wewnętrzne? Porady i sugestie

Zastanówmy się, ile razy w ciągu każdego dnia otwieramy oraz zamykamy drzwi wewnętrzne w naszym domu. Choć jest to pozornie mało znaczący element wyposażenia i wystroju mieszkania, ich wybór może sprawiać niemałe problemy. Drzwi mogą bowiem wiele powiedzieć o charakterze całego domu i jego mieszkańców. Warto więc zapoznać się z naszymi poradami, które dotyczą wyboru odpowiednich drzwi wewnętrznych.

Z jakimi rodzajami drzwi wewnętrznych można się spotkać?

Producenci drzwi prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych modeli o różnych konstrukcjach, kolorach, czy elementach dekoracyjnych. Warto jednak wiedzieć, jaki rodzaj drzwi będzie najlepszy w konkretnym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o mechanizm ich otwierania i zamykania, można wyróżnić drzwi rozwierane, przesuwne, harmonijkowe oraz wahadłowe. Jak przekonują eksperci z firmy SpecFloor: ,,Najbardziej popularne i uniwersalne są właśnie drzwi rozwierane, które można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Warto jednak wiedzieć, że mogą być one jedno– lub dwuskrzydłowe. Jest to bardzo istotne, gdyż jednoskrzydłowe drzwi otwiera się z lewej albo prawej strony’’. Drzwi wewnętrzne różnią się też materiałem, z którego są wykonane. Bardzo popularne jest drewno klejone warstwowo oraz płyty drewnopochodne, które zachęcają klientów mnogością dostępnych barw i wzorów, ale też przystępną ceną. Na rynku można znaleźć też drzwi z litego drewna oraz szkła, które musi zostać poddane hartowaniu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wewnętrznych?

Pierwszym kryterium, na jakie zwraca się uwagę, jest kolor i ogólny styl wykończenia drzwi wewnętrznych. Najbardziej popularną barwą jest brąz w różnych odcieniach. Warto zaznaczyć, że kolor ten uspokaja wnętrze i daje atmosferę komfortu. Firmy oferują takie produkty, które swoim wyglądem jak najbardziej przypominają drewno. Szeroką gamę barw zapewnia użycie przy produkcji drzwi, laminatów i syntetycznych oklein, których kolor zależy tylko od wyobraźni twórcy. Warto pamiętać też o tym, aby dopasować drzwi do reszty pomieszczenia. Obowiązuje tu zasada podobieństwa, mówiąca, że jeśli w pokoju jest jasna podłoga i meble, to drzwi także powinny takie być. Ważne jest też to, aby drzwi dawały poczucie prywatności, więc te, które będą oddzielać od innych pomieszczeń sypialnię czy toaletę, powinny być pełne. Pamiętajmy też, że drzwi w małych pomieszczeniach nie powinny w momencie otwarcia, zasłaniać źródła światła w pokoju. Równie ważne jest także to, czy mamy do czynienia z lewymi, czy prawymi drzwiami.

Regulamin korzystania z serwisu