Drzwi z płyty MDF rozwiązaniem na każdą kieszeń

Ważną częścią urządzania własnych czterech kątów jest wybór stolarki drzwiowej. Powinna ona doskonale harmonizować z resztą wnętrza. Dobrym, a przede wszystkim korzystnym pod względem cen rozwiązaniem są drzwi z płyty MDF.

Czym jest MDF

Drzwi są niezwykle ważnym elementem użytkowym w każdym domu i mieszkaniu. Poza funkcjami praktycznymi, pełnią również funkcję dekoracyjną. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów drzwi wewnętrznych, które różnią się między sobą wyglądem, jakością, ale i cenami. Ciekawą propozycją dla oszczędnych mogą okazać się te wykonane z płyty MDF.

Płyty MDF (z ang. Medium Density Fibreboard) to płyty drzewne stworzone z włókien o średniej gęstości. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem praktycznym oraz wysoką jakością. Ze względu na ich jednorodny skład i gęstość z łatwością można poddawać je obróbce maszynowej.

Z płyt MDF można uzyskać różnorodne profile, można poddawać je również frezowaniu i wierceniu. Co więcej, są wyjątkowo trwałe – wyjaśnia nasz rozmówca, reprezentujący firmę WINDOOR.

Zalety drzwi z MDF

Drzwi wykonane z płyty MDF są nowoczesne i dobre jakościowo. Jako, że materiał ten można poddawać obróbce mechanicznej, to skrzydła drzwi z płyt MDF mogą mieć zarówno gładką powierzchnię, jak i fakturę imitującą naturalne drewno. Ponadto, istnieje możliwość wykończenia ich okleiną naturalną, farbą kryjącą lub laminatem.

Do zalet drzwi z płyt MDF należy także ich niezwykła lekkość, która poprawia komfort ich użytkowania. Są cieńsze niż zwykłe ramy drzwiowe, dlatego idealnie pasują do wnętrz minimalistycznych. Co więcej, doskonale tłumią hałas i wolniej ulegają wypaczeniu. Są też niezwykle twarde, a dzięki temu odporne na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne.

Tym, co zachęca do zakupu drzwi wykonanych z płyt MDF jest także ich wyjątkowo korzystna cena. Jako, że w żaden sposób nie odbiegają one jakością od innych, są bardzo chętnie wybierane przez wielu Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu