Drzwi malowane – niebanalna ozdoba wnętrz

Drzwi wewnętrzne to element niezbędny wszędzie tam, gdzie chcemy zachować prywatność. Czy to łazienka, czy to sypialnia czy np. domowy gabinet – drzwi są konieczne, aby odizolować się od otoczenia i zapewnić sobie spokój. Warto pamiętać, że mogą one pełnić także funkcję estetyczną i stanowić ciekawy sposób na ozdobienie wnętrza. Szczególnie dotyczy to drzwi malowanych.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne są pełnoprawnym elementem wystroju. Dobrze dobrane mogą stanowić jego mocny punkt. Nietrafiony dobór może z kolei zrujnować aranżację. Jakie typy drzwi wewnętrznych są dostępne? Spośród czego możemy wybierać? Zajrzyjmy do oferty firmy Hoton projektanta i dystrybutora wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

Znajdujemy tu cztery rodzaje drzwi wewnętrznych: nowoczesne, klasyczne, malowane i szklane. Każde z nich sprawdzą się w nieco innych wnętrzach i zostały stworzone z myślą o nieco innych potrzebach. Wybór powinien być podyktowany aranżacją, jaką chcemy stworzyć w swoim domu. Drzwi nowoczesne będą idealne w modernistycznych projektach utrzymanych w duchu minimalizmu. Drzwi klasyczne z kolei sprawdzą się w domach urządzonych elegancko i szykownie. Gdzie sprawdzą się drzwi malowane?

Zastosowania drzwi malowanych

Drzwi malowane stają się coraz bardziej popularne. Nie powinno to dziwić, zważywszy na ich liczne zalety. Największą jest niemal zupełny brak ograniczeń kolorystycznych. Drzwi malowane mogą mieć dowolny kolor, dzięki czemu sprawdzą się w każdym otoczeniu, choćby najbardziej szalonym i niebanalnym.

Dopasowanie drzwi wewnętrznych do ścian lub pozostałych elementów stolarki sprawia, że wnętrze jest dopracowane. Stanowi zamkniętą stylistyczną całość, a drzwi są jej ważną częścią. Nie trzeba już iść na kompromis i szukać skrzydła, które jak najmniej będzie rzucało się w oczy. Przeciwnie – można wyposażyć dom w drzwi, których nie sposób nie dostrzec.

Malowane drzwi nie muszą jednak oznaczać zupełnego projektowego szaleństwa. Można je stosować także w bardzo stonowanych aranżacjach. Doskonałym przykładem są tu drzwi malowane na biało – rozwiązanie popularne i wyjątkowo dobrze pasujące do wnętrz w skandynawskim stylu. Białe drzwi dobrze wyglądają ze stolarką okienną w tym samym kolorze. Można je także uzupełnić o białe listwy podłogowe lub inne detale ścienne. Jeżeli ściany są białe, drzwi w tym samym kolorze będą się z nimi idealnie zgrywać – to rozwiązanie dla osób, które dążą do zupełnego minimalizmu.

Jak widać, drzwi malowane to uniwersalne rozwiązanie. Warto wziąć je pod uwagę przy projektowaniu zarówno zupełnie prostych, jak i bogatych oraz wyszukanych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu