Dlaczego warto zdecydować się na zabezpieczenie antykorozyjne w warsztacie?

Korozja to prawdziwa zmora posiadaczy samochodów. Zaawansowana rdza narusza konstrukcję wozu, obniża bezpieczeństwo, drastycznie pogarsza estetykę wozu, a co za tym idzie – jego wartość. Tymczasem zasolone zimą drogi, częste opady, a nawet drobiny piasku z pobocza sprawiają, że „ruda” stopniowo zjada auto. Czy warto wykonać zabezpieczenie antykorozyjne w warsztacie?

Zabezpieczenie antykorozyjne – skuteczna ochrona samochodu przed rdzą

W zależności od rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych poszczególne samochody wykazują różny stopień odporności na rdzewienie. Niemniej, trzeba się liczyć z tym, że w końcu rdza się pojawi, a gdy raz się zadomowi, jej wyeliminowanie będzie trudne, szczególnie jeśli pierwsze ogniska „rudej” powstaną poza zasięgiem wzroku.

Na rynku nie brakuje preparatów antykorozyjnych, a niektóre cechują się naprawdę wysoką skutecznością. Niestety, jest jeden warunek – muszą być umiejętnie nałożone. Każde miejsce, w które środek przeciw rdzy nie dotrze, jest narażone na korodowanie, a stąd już prosta droga do tego, aby rdza rozprzestrzeniła się mimo zastosowania preparatu.

Jeśli masz duszę majsterkowicza, doskonale znasz każdy zakamarek swojego auta i masz co najmniej kilka godzin wolnego czasu, możesz spróbować wykonać zabezpieczenie antykorozyjne samodzielnie. Jeśli jednak obawiasz się, że niedociągnięć, znacznie prostszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie powierzenie konserwacji wyspecjalizowanemu warsztatowi. Oddając auto profesjonalistom, zdejmujesz z siebie mnóstwo pracy i możesz być pewien rezultatów – otrzymujesz przecież gwarancję poprawnego wykonania usługi!

Zabezpieczenie antykorozyjne w warsztacie – gdzie je przeprowadzić?

Choć wiele warsztatów oferuje ochronę auta przed rdzewieniem, warto poszukać miejsca, w którym znajdziemy osoby specjalizujące się właśnie w konserwacji antykorozyjnej. Należy zwrócić uwagę na to, jakie preparaty są stosowane w warsztacie. Aby mieć 100% pewności tego, że nasz wóz będzie w dobrych i fachowych rękach, najlepiej wybrać warsztat, który współpracuje z producentami preparatów przeciw rdzy.

Sieć warsztatów firmy RUST STOP, która specjalizuje się w środkach na rdzę, obejmuje blisko 30 warsztatów. Działa ona już ponad 20 lat i uchroniła tysiące samochodów przed skutkami korozji. W takim miejscu możesz być pewien, że pracownicy wykorzystują jedynie sprawdzone preparaty o wysokiej skuteczności, są też ustawicznie szkoleni, a wyposażenie umożliwia dotarcie z preparatem w każdy zakamarek.

Regulamin korzystania z serwisu