Wieszak decoupage

Wycinanki z drewna i sklejki jako elementy zdobnicze

Drewno jest bardzo plastycznym wyrobem, z którego można wykonać wiele zapierających dech w piersiach prezentów. Elementy drewniane często wykorzystuje się w technikach decoupage i scrapbookingu, gdzie dekoruje się różne opakowania, pudełka bądź kartki okolicznościowe. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wycinanki z drewna i sklejki, będące pięknymi dekoracjami i zdobieniami.

Czym są wycinanki z drewna?

Wycinanki z drewna stanowią oryginalne dekoracje do każdego wnętrza, choć szczególnie dobrze komponują się ze stylem skandynawskim. Przydają się one jako półprodukty do techniki decoupage. Występują w najróżniejszych kształtach: kwiatków, zwierzątek, serduszek, gwiazdek, motylków, ażurowych ptaszków, napisów. Ich obecność w pomieszczeniu pozwala stworzyć przyjazną i ciepłą przestrzeń.

Miłośnicy rękodzieła wykorzystują sklejki do projektów DIY, dzięki którym tworzą wyjątkowe opakowania, kartki i inne przedmioty. Często malują wycinanki z drewna, co dodaje tworom jeszcze większego uroku i nietuzinkowego wyglądu.

Przykłady wycinanek z drewna

Wycinanki z drewna to nie tylko pojedyncze wzory, przydatne do użycia w technikach decoupage. Chętni mogą odnaleźć wśród nich także gotowe twory, np. drewniane zakładki lub podkładki pod gorące napoje. Sklejki doskonale przydadzą się także jako element wystroju przyjęcia – weselnego czy urodzinowego. Można je dopasować do każdego projektu i stworzyć coś niepowtarzalnego.

Wycinanki z drewna najlepiej kupić w sprawdzonym i renomowanym sklepie z rękodziełem i półproduktami. Przykładem takiej hurtowni jest firma DECOUPAGE, należąca do grona dobrych producentów wyrobów z drewna.

Jak wykonuje się sklejki?

Sklejki wykonywane są w specjalistycznych fabrykach i zakładach, wytwarzających produkty z drewna. Specjaliści używają najczęściej plotera laserowego, za którego pomocą wycinają konkretne przedmioty. Na sklejkach często są również naniesione różne wyrazy i loga – za pośrednictwem metody grawerowania laserowego. Wtedy wycinanki z drewna można określić jako drewniane gadżety reklamowe.

Niektórzy zalecają, aby przed wykorzystaniem sklejek zaimpregnować je, czyli polakierować lub pomalować.

Na czym polega technika decoupage?

Technika decoupage pozwala uzyskać w prosty i nieskomplikowany sposób piękne i oryginalne przedmioty. Najważniejszym elementem podczas pracy jest klej do drewna, za pomocą którego można przyklejać różne wycinanki z drewna i sklejki, a następnie je malować i odpowiednio dekorować. Spersonalizowane produkty mogą być świetnymi prezentami dla najbliższych, którzy z pewnością docenią oryginalny upominek.

Regulamin korzystania z serwisu