Tkane obrusy – klasyka salonowej dekoracji

Rodzaje tkanin, technik wykonania i wzorów obrusów dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla swojego salonu. Tkane obrusy to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie klasyczny i minimalistyczny styl. Prawidłowo dobrany obrus z pewnością podkreśli wygląd naszego wnętrza a odpowiednio dobrane dekoracje będą z nim współgrały.

Tkane obrusy – zalety

Dobrze nakryty stół to dekoracja całego domu, dlatego warto odpowiednio dobrać obrus, aby świetnie prezentował się na stole w salonie. Tkane obrusy dodadzą naszemu wnętrzu eleganckiego klimatu podczas uroczystości rodzinnych. Obrusy możemy dopasować do okoliczności, np. eleganckie obrusy będą idealne na specjalne okazje a pozostałe sprawdzą się do codziennego dekorowania stołu w naszym salonie. Wybierając obrus, nie zapominajmy o dodatkach, czyli o serwetkach czy dekoracjach, które dodadzą niezwykłego charakteru wnętrzu.

Zaletą tkanych obrusów poliestrowych jest wytrzymałość, łatwość czyszczenia oraz większa odporność na plamy niż w przypadku pozostałych obrusów. Eleganckie tkane obrusy są uniwersalne i będą pasowały na każdą okazję – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą ze sklepu Polontex, jednym z największych polskich producentów firan, obrusów i innych dodatków do wystroju wnętrz.

Tkaniny syntetyczne, tj. poliester, to tkaniny z włókien wytwarzanych chemicznie. Przędza syntetyczna jest bardzo mocna, przez co proces tkania odbywa się na krosnach o dużej szybkości. Tkane obrusy poliestrowe są najpopularniejsze i najpraktyczniejsze. Plamy po jedzeniu i napojach schodzą po wypraniu. Nie musimy ich gotować czy krochmalić. Obrusy te są łatwe do kupienia oraz tanie.

Tkane obrusy – wybór odpowiedniego rozmiaru

Przy wyborze obrusów pamiętajmy o najważniejszej zasadzie, że obrus nie może być na tyle długi, aby dotykał siedziska krzesła. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale jest bardzo niefunkcjonalne podczas zasiadania do stołu. Obrus wygląda najlepiej, gdy opada ze stołu na maksymalnie 25 centymetrów z każdej strony. Jest to bardzo proste do obliczenia, wystarczy, że po zmierzeniu naszego stołu dodamy zarówno do dłuższej krawędzi, jak i krótszej po maksymalnie 50 centymetrów. Warto skorzystać z usługi szycia obrusów na wymiar, dzięki temu mamy dowolność wymiaru, tkanin, formy i kolorystyki. Dobrym pomysłem jest zamówienie serwetek do kompletu, które w połączeniu z tkanym obrusem wyglądać będą estetycznie i elegancko. Jeżeli mamy ładny stół, którego nie musimy zakrywać obrusem, wówczas dobrym wyborem będzie bieżnik. Pamiętajmy, że nie jest ważne czy stół jest mały czy duży, kwadratowy czy owalny, każdy będzie ozdobą naszego domu, jeżeli nakryjemy go eleganckim tkanym obrusem.

Regulamin korzystania z serwisu