wnetrze loftowe choinka sztuczna

Nowoczesne święta. Jak ozdobić choinkę w loftowym wnętrzu?

Wnętrza mieszkań w stylu loftowym charakteryzują się minimalizmem i wykończeniami z wykorzystaniem: betonu, cegły, metalu, drewna i szkła. O tym, czy mieszkanie ma przytulny czy surowy klimat, decydują dodatki. Szczególnym rodzajem dodatków są dekoracje świąteczne. Właściciele loftów, stają przed dylematem, w jaki sposób ubrać choinkę, by pasowała do mieszkania o tak nietypowym charakterze, a jednocześnie podkreślała rodzinny charakter świąt.

Jaka choinka pasuje do loftu?

Pierwszym problemem, z jakim mierzą się właściciele loftów podczas przedświątecznego dekorowania swoich mieszkań, jest wybór choinki.

Do loftowych wnętrz klienci wybierają bardzo różne rodzaje bożonarodzeniowych drzewek.

– Mówi nasz ekspert, specjalista z działu sprzedaży choinek firmy Virpol z Myszkowa.

Często są to metalowe lub drewniane konstrukcje w kształcie choinki, przypominające rzeźby, wkomponowujące się we wnętrze w industrialnym stylu, a nawet same instalacje świetlne. Bardzo dobrze sprawdzają się również tradycyjne choinki, zarówno żywe, jak i sztuczne.

W ostatnich latach wybór tradycyjnych, zielonych świątecznych drzewek jest bardzo duży nawet wśród choinek sztucznych. Dostępne są różne gatunki: świerku, sosny, jodły, do złudzenia przypominające żywe drzewka. Wielką popularnością wśród właścicieli loftów cieszą się choinki na pniu, które doskonale wpisują się w industrialne wnętrza i współgrają z innymi elementami wystroju.

Jak udekorować choinkę w lofcie?

Niektórzy właściciele loftów i mieszkań urządzonych w loftowym stylu decydują się na przystrojenie bożonarodzeniowego drzewka w dobrze przemyślane, nietypowe ozdoby, kojarzące się z fabryką i przemysłem. Królują tu kolory: biały, czarny, szary i inne stonowane kolory, metalowe i szklane dekoracje o geometrycznych wzorach, naturalne materiały. Taka nowoczesna choinka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom industrialnego stylu, którzy nie lubią zaburzać niepotrzebnymi plamami koloru i nadmiarem dekoracji dopracowanych, harmonijnych wnętrz.

Inną koncepcją jest ocieplenie surowego wnętrza za pomocą bożonarodzeniowych dekoracji i sprawienie, by w tym szczególnym, świątecznym czasie mieszkanie było inne niż zazwyczaj i nabrało odmiennego charakteru: przytulnego i rodzinnego. Choinka może być ubrana w tradycyjnym stylu, bogato zdobiona, uginająca się od wielobarwnych ozdób: gwiazd, bombek, łańcuchów, słodyczy lub przystrojona w dekoracje w wybranym kolorze, dopasowanym do wystroju wnętrza.

Niesłabnącą popularnością cieszą się ozdoby w stylu ekologicznym: własnoręcznie pieczone pierniczki, ozdoby zrobione z kolorowego z papieru, słomy, uszyte z materiału i wypchane watą, ulepione z gliny. Wspólne przygotowywanie ozdób i dekorowanie mieszkania sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzi i tworzeniu wspomnień. Niezależnie od stylu przystrojenia choinki, najważniejsze, by pasowała do wnętrza i charakteru mieszkańców oraz ich sposobu spędzania świąt Bożego Narodzenia.

Regulamin korzystania z serwisu