nowoczesna-porcelana

Nowoczesna porcelana, czyli jaka?

Porcelanowa zastawa stołowa jest niezbędna w każdym domu, gdyż stanowi ozdobę wszystkich eleganckich rodzinnych uroczystości. Ciężko wyobrazić sobie bez niej świąt, imienin lub innych okazji spędzanych z najbliższymi przy wspólnym stole. Klasyczna porcelana uważana jest za ponadczasową i uniwersalną, jednak prawdziwą furorę robi od niedawna porcelana nowoczesna.

Czym kierować się przy wybieraniu porcelany do domu?

Kupno porcelanowej zastawy stołowej wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie można bowiem zdecydować się na „pierwszy-lepszy” komplet napotkany w sklepie. Wybór porcelany musi być dobrze przemyślany i dobrany względem waszych potrzeb.

Kupując porcelanę do domu przede wszystkim trzeba pomyśleć ile osób ma z niej korzystać. Wybierać można zwykle pomiędzy serwisami dla dwunastu lub dwudziestu sześciu osób. Poza talerzami i miskami warto dokupić jeszcze wazę, sosjerkę, półmiski, salaterkę i filiżanki. Wówczas taką zastawę można nazwać kompletną – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Porcelana24.pl.

Inną decyzją jaką trzeba podjąć przy wybieraniu porcelanowej zastawy obiadowej jest ten dotyczący jej stylu. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne serwisy, gładkie lub zdobione, jak i te bardziej nowoczesne i awangardowe. Ten drugi rodzaj polecany jest przede wszystkim osobom lubiącym rzeczy nietuzinkowe i wyjątkowe, podążające za aktualnymi trendami.

Czym charakteryzuje się nowoczesna porcelana?

Nowoczesna zastawa porcelanowa to taka, która wyróżnia się pod względem kształtu, zdobień i koloru. W klasycznych serwisach naczynia mają zazwyczaj kształt owalny. W tych nowoczesnych natomiast znaleźć można naczynia kwadratowe lub prostokątne.

Nowoczesna porcelana ma też oryginalne kolory i wzory. Bardzo modne są serwisy obiadowe utrzymane w barwach bieli i czerni. Są one uważane też za bardzo eleganckie. Mniej formalna jest porcelana zdobiona wzorami, w tym geometrycznymi motywami lub fantazyjnymi liniami. Tego typu zdobienia nadają naczyniom futurystycznego charakteru, co tylko dodatkowo dodaje im uroku.

Taka porcelana to propozycja dla osób ceniących oryginalność, które chcą zrobić wrażenie na swoich gościach oraz tych, którzy posiadają już klasyczną zastawę. Nie da się ukryć, że nowoczesna zastawa, szczególnie ta kolorowa lub wzorzysta, nie jest przeznaczona na każdą okazję. Niektóre wydarzenia potrzebują bowiem skromniejszej oprawy.

Mimo wszystko warto rozważyć zakup nowoczesnego kompletu porcelanowych naczyń, które z pewnością sprawdzą się świetnie w wielu mniej formalnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu