Grzejnik dekoracyjny

Grzejniki i zawory jako elementy ozdobne

Najnowsze trendy dotyczące aranżacji wnętrz wymagają tego, aby nawet elementy użytkowe charakteryzowały się wyjątkowymi walorami wizualnymi. Obecnie w trendach wnętrzarskich dominują proste bryły i minimalistyczne formy. Dotyczy to także zaworów oraz grzejników, które już dawno przestały służyć jedynie do ogrzewania domu. Dziś mogą stanowić także gustowną ozdobę każdego pomieszczenia.

Jak dobrze wybrać dekoracyjny grzejnik i eleganckie zawory?

Wybierając odpowiedni grzejnik, należy uwzględnić przede wszystkim wielkość pomieszczenia, które będzie on ogrzewał. Im będzie miało ono pokaźniejszy metraż, tym jego moc musi być większa. Należy też zastanowić się, gdzie grzejnik zostanie zamontowany.

Grzejnik poziomy sprawdzi się doskonale pod oknem. Natomiast jeżeli nie ma możliwości, aby go tam zainstalować, dobrze postawić na szczególnie modny w ostatnim czasie model pionowy. Ponadto inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku łazienki. W tym pomieszczeniu warto zainstalować specjalny grzejnik z poręczą, na której można powiesić ręcznik.

Nieco inaczej wygląda sprawa z zaworami. Ich wygląd musi być ściśle dopasowany do stylistyki i koloru kaloryfera. Poszukiwanie takiego zaworu nie powinno być trudne. Ich producenci wykonują je zazwyczaj z myślą o konkretnym modelu.

Zawory oraz grzejniki to obecnie nowoczesne i designerskie elementy instalacji grzewczej. Można wybierać spośród ich dyskretnych, subtelnych modeli lub takich, które przykują wzrok wszystkich gości. Niektórzy z nich będą zaskoczeni, że zamontowana płyta nie jest jedynie ozdobą, a przede wszystkim pełni funkcję grzewczą” – mówi specjalista z firmy TWM-TERMO.

Czym charakteryzują się ozdobne grzejniki oraz zawory?

Dekoracyjne zawory i grzejniki to skuteczny sposób na wniesienie do wnętrza nieco nowoczesnego stylu. Świetnie wypadną zarówno modele pionowe, jak i poziome.

Grzejniki pionowe mogą składać się z połączonych ze sobą rurek. Mimo że zwykle występują w białym kolorze, można zdecydować się na model w innym odcieniu. Szczególnie popularne są ostatnio te utrzymane w popielatej tonacji oraz w szarościach. Dużym powodzeniem wśród projektantów wnętrz cieszą się grzejniki wykonane z jednolitej płyty. Ich powierzchnia powstaje z jednego arkusza blachy, co sprawia, że prezentują się niezwykle nowocześnie.

Natomiast zawory mogą być chromowane, ale występują też w kolorze złotym, czarnym czy białym. Osobom lubiącym efektowne detale na pewno przypadną do gustu dekoracyjne głowice termostatyczne. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy będą stanowiły spójną kompozycję wraz z grzejnikiem.

Regulamin korzystania z serwisu