luksusowe uchwyty meblowe

Gałki bursztynowe jako wyjątkowa biżuteria dla mebli

„Kamień, który się pali”, w języku hebrajskim nazywany „haszmal” – co dosłownie znaczy „przepływ prądu”, ale przenośnie także „tchnienie”. Rzeczywiście, wizualna niezwykłość bursztynu wydaje się wynikać z charakterystycznej dynamiki, z jaką odbija się w nim światło. W związku z tym efekt, jaki ma jantar w biżuterii, jest piorunujący; faktycznie jest tak, jakby u szyi zawieszony był płomyk, a nie zawieszka. To niezwykłe wrażenie uzyskać można nie tylko w modzie: dodające życia, owego „tchnienia”, bursztynowe elementy stosować można również w produkcji i renowacji mebli. Sposobem na to są uchwyty wykonane z tego kamienia.

Jak dobrać gałkę do mebli?

Osoby, które odrestaurowują meble wiedzą, że detale – chociaż przecież drobne z definicji – mają ogromną wagę. Jeżeli jesteś jedną z osób, która zaraz po ogólnym wrażeniu zaczyna badać, dostrzegać i doceniać akcenty, doskonale zdajesz sobie sprawę, że uchwyty to jeden z nich – to biżuteria dla mebli. Jak je dobrać? Aby dobrać gałkę do mebla, trzeba pogodzić styl, rozmiar i kolorystykę obu elementów. Jeżeli chodzi o styl, sprzeczność może być tylko kontrolowana – mowa o eklektyzmie, który potrafi być estetyczny. Jednak trzeba do niego wyczucia, jeżeli więc celujemy w pewne rozwiązania, połączmy uchwyty z meblami wykonanymi w tym samym nurcie.

Gdy chodzi zaś o rozmiar, tu także musimy zaufać swojemu instynktowi, ale co do zasady drobny uchwyt nie sprawdzi się na dużym meblu i odwrotnie. Wreszcie kwestia kolorystyki, o której należałoby napisać oddzielny artykuł. Generalnie jeżeli mebel ma stalowe okucia, lepiej sięgnąć po uchwyt, którego metalowe elementy są w podobnym odcieniu. Odpowiednio dobrane luksusowe uchwyty meblowe mogą nadać mu nie tylko wartości ekonomicznej, ale także duszy. Może nawet odmienić jego charakter. Co do zasady podążajmy więc za harmonią – dzięki temu uzyskamy estetyczny, gustowny mebel z wyjątkowym akcentem.

Gdzie znaleźć oryginalne uchwyty do mebli?

Każdy amator-restaurator, a także osoby profesjonalnie zajmujące się odnową i produkcją luksusowych mebli wiedzą, że najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest internet. Wśród zaszczytnego grona artystów pracujących z jantarem znajduje się Amber Decor. Czym wyróżnia się na tle wyników? Niewątpliwie jest to oczywiście ręczna produkcja, darmowe wyceny projektów, konsultacje online; jednak okrągłe uchwyty do mebli do salonu, sypialni, kuchni i łazienki to nasza prawdziwa specjalność – ponieważ to oryginalne projekty, których nie realizuje w takim kształcie nikt inny. To nie produkty, tylko dzieła.

Regulamin korzystania z serwisu