Farba kredowa do mebli

Farby kredowe idealne do mebli

Farba kredowa to ostatnimi czasu ogromnie popularne rozwiązanie. Pozwala w szybki i prosty sposób zmienić wygląd mebli, ale też nadać im nowego, wyjątkowego designu. Co najważniejsze – osoby pragnące użyć jej samodzielnie nie muszą mieć żadnych umiejętności i specjalistycznego sprzętu do malowania. Nawet jeśli pojawią się cienie, nierówności czy przetarcia – wszystko to wpasuje się w aktualne trendy wnętrzarskie.

Co to jest farba kredowa?

Wielu uważa, że farba kredowa to genialny wynalazek. Jej wykorzystanie w stylizacji mebli jest niezwykle proste i, co najważniejsze, w krótkim czasie pozwala osiągnąć zadowalające efekty. Część osób nie wyobraża sobie wnętrza bez jej obecności. Wykonana we właściwym miejscu może być elementem dekoracyjnym, ale też funkcjonalnym – możesz pisać po niej do woli i zostawiać ważne i miłe informacje dla bliskich.

Pokrycie nią powierzchni nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu ani też nie trzeba wyróżniać się specjalnymi umiejętnościami. Co więcej, nakładając ją, nie musisz zdzierać czy usuwać głównej warstwy starej farby. Trzyma się ona bowiem idealnie każdej powierzchni i zapewnia doskonałe krycie. Aby efekt był zadowalający, konieczne jest porządne oczyszczenie miejsca aplikacji i jego odtłuszczenie. Można do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną. Jeśli chcesz uzyskać efekt starego drewna, przed jej nałożeniem warto malowany element przetrzeć papierem ściernym.

Skład farby kredowej jest prosty – wchodzą w niego woda, kreda i substancje syntetyczne np. żywice. W ofercie wielu sklepów, np. DecoKreacje, można znaleźć wiele jej rodzajów. Najpopularniejsze to te na bazie żywic syntetycznych bądź pochodzenia roślinnego. Można znaleźć również farby mineralne i mleczne, wyprodukowane na bazie kazeiny. Dostępne są także wersje akrylowe, winylowe oraz olejowe.

Jakie są właściwości farby kredowej?

Bez względu na to, jaki rodzaj farby wybierzesz, możesz być pewny, że wyróżniać ją będzie dobra przyczepność, matowe wykończenie i brak konieczności szlifowania starych warstw. Dodatkowo jest ona odporna na działanie wilgoci i co najważniejsze – szybko schnie. Wybierając odpowiedni jej rodzaj, należy zwrócić uwagę na przeznaczenie. Część może sprawdzić się idealnie do stylizacji mebli drewnianych, a część jedynie do elementów metalowych czy tworzyw sztucznych. Popularnością cieszą się także ich wersje przeznaczone do zdobienia ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jak widać – można umieścić ją nie tylko na meblach, ale ozdobić każdy element wnętrza. Warto pamiętać, że nie wskazane jest użycie je na zbyt dużych powierzchniach, gdyż mogłoby to przytłoczyć wnętrze.

Regulamin korzystania z serwisu