Co to są sufity napinane i jakie dają możliwości aranżacyjne

Sufit napinany to oryginalny i nowoczesny pomysł na aranżację sufitu w mieszkaniu czy domu. Jego montaż jest prosty, czysty i szybki, co sprawia, że jest on chętnie wybierany na wykończenie. Może on z powodzeniem zastąpić skomplikowaną konstrukcję sufitów podwieszanych oraz stanowi doskonałą alternatywę dla inwestorów, którzy poszukują oryginalnych i efektownych rozwiązań.

Czym są sufity napinane i jak się je wykonuje?

Sufit napinany to płaszczyzna wykonana z elastycznego materiału, którym najczęściej jest specjalna filia wykonana z PCV. Folia ta rozpinana jest na uprzednio przygotowanej do tego celu konstrukcji poprzez jej nagrzanie i precyzyjne naciągnięcie. Materiał wykorzystany do montażu sufitu napinanego jest odporny na ogień i wodę oraz łatwy w czyszczeniu. Sam montaż sufitu napinanego trwa zaledwie kilka godzin (różni się w zależności od wielkości pomieszczenia), nie wymaga dużych ilości narzędzi, ani nie jest brudzący. Jego sprzedażą zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak na przykład łódzka MarcAs.

Będzie więc doskonałym rozwiązaniem do zmiany aranżacji sufitu już po wykonanym remoncie, kiedy nie chcemy brudzić mieszkania, ani poświęcać na jego montaż dużych ilości czasu. Zaletą materiału, z którego wykonuje się sufity napinane, jest także możliwość jego prostego i szybkiego demontażu oraz ponownego zamontowania we wcześniejszym miejscu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku konieczności uzyskania dostępu do przewodów elektrycznych i innych elementów znajdujących się za folią sufitu napinanego.

Co można uzyskać za pomocą sufitów napinanych?

Tak jak wcześniej wspomniano, sufity napinane są prostym i szybkim sposobem na zmianę aranżacji stropu, kiedy nie chcemy remontować całego pomieszczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych sufitów podwieszanych z płyt g-k, montaż folii z PCV nie zapyli nam bowiem pokoju oraz nie będzie wymagał użycia dużych ilości sprzętu. Sufity napinane występują także w wielu kolorach, dzięki czemu można dopasować barwę folii do kolorystyki naszego wnętrza. Dodatkowo, folia PCV oferuje także różne struktury oraz różną przepuszczalność światła. Pozwala to na optyczne powiększenie małych pomieszczeń dzięki efektowi odbicia światła od powierzchni sufitu. Dla osób lubiących oryginalne rozwiązania, z pewnością przypadnie do gustu możliwość nadrukowania na folii dowolnych zdjęć lub grafik, co z pewnością uatrakcyjni wygląd danego pomieszczenia. Dodatkowo, sufity napinane mogą być także podświetlane oraz posiadają właściwości poprawiające akustykę we wnętrzu. Dzięki swoim właściwościom maskującym, sufit napinany doskonale ukryje także nieestetyczny i popękany strop.

Regulamin korzystania z serwisu