bombka decoupage

Bombki decoupage ze styropianu – jakie materiały będą potrzebne?

Ciężko wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez choinki, a choinkę bez bombek. Najpopularniejsze są te z cienkiego szkła, które najczęściej kupuje się w zestawach, ale to niejedyna opcja. Równie lekkie, a przy tym odporniejsze na zniszczenie są bombki styropianowe, które możesz szybko i łatwo zrobić samodzielnie. Dowiedz się, jakich materiałów będziesz potrzebować do ich wykonania.

Styropianowe kule

W roli bazy do wykonania bombek decoupage ze styropianu najlepiej sprawdzą się styropianowe kule. Dostępne są w różnych rozmiarach: o średnicy od kilku do nawet kilkudziesięciu centymetrów. Zakupione kule wyrównaj papierem ściernym, zagruntuj i poczekaj, aż wyschną. Następnie pomaluj je wybraną farbą akrylową i ponownie poczekaj na ich wyschnięcie. Chcesz nieco urozmaicić swoją choinkę? Bombkę możesz wykonać nie tylko ze styropianowej kuli, ale również gwiazdki, dzwonka czy bączka. Możesz także samodzielnie przygotować styropianową bazę do późniejszego ozdabiania.

Papiery decoupage

Papier to podstawowy materiał w technice decoupage. Do ozdobienia bombek możesz wykorzystać zwykły papier – taki, który masz akurat pod ręką – ale znacznie lepszym wyborem będą specjalne serwetki i papiery do decoupage. Są łatwe do przygotowania i naniesienia na każdy rodzaj materiału, a dzięki trwałości zachowują kolor na długi czas. Do naklejenia ich na kulę potrzebny będzie Ci klej do decoupage. Nałóż odrobinę na pędzelek, posmaruj bombkę, przyklej wycięty wzór, a na koniec nałóż kolejną warstwę kleju. Szeroki wybór serwetek i papierów do decoupage, w tym ze świątecznymi motywami, znajdziesz w internetowym Sklepie Plastycznym 24. Jego oferta obejmuje również inne materiały potrzebne do wykonania bombek decoupage ze styropianu, wiec możesz zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne produkty w jednym miejscu.

Lakiery do decoupage

Papiery przyklejone? To jeszcze nie koniec. Wykonaną pracę musisz zabezpieczyć za pomocą odpowiednich preparatów. W przypadku styropianowych bombek dobrym wyborem będzie lakier do decoupage. Dzięki jego zastosowaniu stworzysz na powierzchni bombek ochronną, przezroczystą powłokę, a dodatkowo nadasz wyrazistości barwom i użytym materiałom. Dostępne są różne rodzaje lakierów – błyszczące, matowe, półmatowe czy satynowe – które pozwalają nadać pracy określony efekt. Po nałożeniu lakieru poczekaj, aż wyschnie. Potem możesz udekorować bombki kolejnymi ozdobami, takimi jak tasiemki czy wstążki.

Bombki już gotowe? Doskonała robota! Na koniec przymocuj do nich metalowe zawieszki (bez problemu wbijesz je w styropian) i powieś je na choince. Możesz także wykorzystać je do wykonania świątecznego stroika czy wieńca lub innej bożonarodzeniowej dekoracji.

Regulamin korzystania z serwisu