Bateria łazienkowa jako element ozdobny

Bateria łazienkowa to element, bez którego nie można się obyć w żadnej łazience. Jej wybór to decyzja na długie lata, dlatego powinien być on dobrze przemyślany. Choć bateria łazienkowa musi przede wszystkim spełniać funkcje praktyczne, to może być także ozdobą. Radzimy, jaką baterię do łazienki wybrać, aby pełniła też funkcję dekoracyjną.

Jak wybrać baterię łazienkową?

Armatura jest bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów w aranżacji każdej łazienki. Dobrze dobrana ułatwia codzienne czynności oraz pozwala na ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem wody. To tylko kilka zalet funkcjonalnej baterii łazienkowej.

Choć wybór baterii do łazienki może wydawać się sprawą błahą, to jednak w rzeczywistości podjęcie ostatecznej decyzji wcale nie jest aż tak łatwe. Przede wszystkim, trzeba wybrać odpowiedni rodzaj baterii. Do wyboru są baterie łazienkowe do wanny, umywalki oraz natryskowe. Najczęściej wybierane są baterie stojące, pasujące do umywalki, bidetu, a nawet do zlewozmywaka w kuchni – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Green Home Design.

Przy wyborze baterii do łazienki trzeba kierować się przede wszystkim oszczędnością wody, jednak nie bez znaczenia jest także estetyka baterii – warto postawić na taką, która jednocześnie będzie elementem ozdobnym, nadającym łazience niepowtarzalnego charakteru.

Bateria łazienkowa: nowoczesny element ozdobny

Jeśli zależy nam, aby armatura łazienkowa była ozdobą wnętrza, musimy zadbać o kilka szczegółów. Przede wszystkim, baterię łazienkową warto dobierać zgodnie z aranżacją całej łazienki. Jeśli łazienka utrzymana jest w stylistyce SPA, warto pomyśleć nad zakupem drewnianej baterii, która jest niezwykle oryginalna.

Dekoracyjna bateria łazienkowa to również taka, która wyróżnia się na tle tysięcy innych, przeciętnych elementów. Ten niewielki element może odmienić wygląd całej łazienki, dodając jej charakteru. Drewniana bateria ociepli minimalistyczne wnętrze, doskonale wkomponuje się we wnętrze, w którym dominuje szkło czy beton. Będzie także pasowała zarówno do neutralnych, jak i do wyrazistych kolorów. 

Czym kierować się kupując baterię łazienkową?

Bateria łazienkowa powinna być przede wszystkim trwała. Baterie drewniane, to nie tylko oryginalna estetyka, ale również gwarancja niezawodności, uzyskanej dzięki połączeniu dwóch materiałów: drewna i mosiądzu. Wnętrze kranu wykonane jest z mosiądzu, materiału znanego z wysokiej klasy wytrzymałości. A dzięki temu, że drewno poddawane jest specjalnemu procesowi impregnacji, tzw. techniką jachtową, a także jest utwardzane lakierem, baterie są odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i działanie środków czyszczących. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, nie płowieją pod wpływem światła i cieszą oczy naturalnym kolorem przez wiele lat użytkowania.

Regulamin korzystania z serwisu