Akcesoria ogrodnicze. Przegląd rozwiązań

Pielęgnację roślin i wszelkie prace w ogrodzie można sobie ułatwić, stosując przeznaczone do tego akcesoria. Asortyment jest bardzo zróżnicowany. Dzięki akcesoriom wykorzystywanym w ogrodzie zadbamy o porządek, uchronimy się przed niekorzystnymi dla zdrowia czynnikami, a nawet przyczynimy się do dbania o naszą planetę. Poniżej prezentujemy przegląd ciekawych rozwiązań.

Akcesoria ułatwiające pracę w ogrodzie

Najważniejszymi akcesoriami ogrodniczymi są przede wszystkim narzędzia, które ułatwiają pracę. Do prac ogrodowych niezbędne są: grabie, widły, łopaty, szpadle czy sekatory. Ważne, aby dostosowane były do naszego wzrostu. Bardzo dobrym rozwiązaniem są trzonki teleskopowe, których długość można regulować. Do pielenia i sadzenia roślin wykorzystamy akcesoria takie jak: motyki, spulchniacze ręczne, pazurki ogrodowe, łopatki. Warto też zwrócić uwagę na specjalistyczne akcesoria, jak opryskiwacze plecakowe, dołowniki (pikowniki) do sadzenia i przesadzania roślin, siewniki dodatkowo chroniące dłonie osoby wysiewającej. Do sprzątania możemy użyć wygodnego zgarniacza do trawy i liści.

Akcesoria ochronne

Praca w ogrodzie nie należy do najczystszych zajęć, dodatkowo używane są często środki chemiczne, nawozy itp., dlatego potrzebujemy akcesoriów ochronnych. Przydadzą się spodnie które będą miały wzmocnione kolana i dodatkowe kieszenie, w których zawsze będziemy mieć pod ręką drobne narzędzia. Ubranie powinno nas także chronić przed zimnem i wilgocią. Podobnie buty – najlepsze będą kalosze. Na dodatkową ochronę zasługują nasze dłonie. Przy wysiewach, pieleniu, nawożeniu konieczne będą odpowiednie rękawiczki ogrodnicze.

Przechowywanie i przenoszenie

Mając już całkiem pokaźny zbiór akcesoriów do pracy w ogrodzie, zadbajmy o porządek wśród nich. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są wieszaki na narzędzia, które umieszczamy na ścianach, wszystko mając pod ręką. Jak mówi ekspert ze sklepu internetowego Sklep-Kwiecisty.pl:

Takie proste rozwiązania, niezwykle ułatwiają pracę w ogrodzie. Mają również szersze zastosowanie i można je wykorzystywać poza ogrodem. W naszej ofercie mamy m.in. kastry i wiadra budowlane, kosze, skrzynie ogrodowe. W dużym ogrodzie przydadzą się także akcesoria do transportu, jak taczki i wózki.

Akcesoria wielkogabarytowe

Do akcesoriów ogrodniczych można zaliczyć również wszelkiego rodzaju zbiorniki na wodę deszczową i kompostowniki. Są to doskonałe rozwiązania dla osób, którym nie jest obojętny los naszej planety. Zbiorniki na deszczówkę pozwalają na rozsądne gospodarowanie zasobami wodnymi. Często mają ciekawe kształty, wykonane są np. z materiałów imitujących ceramikę i mogą być prawdziwą ozdobą ogrodu. Kompostowniki pozwalają na przygotowanie pełnowartościowego, naturalnego nawozu z odpadów roślinnych zebranych w ogrodzie.

Akcesoria ogrodnicze to bardzo szeroko rozumiane pojęcie – od niewielkich narzędzi, po duże urządzenia – i temat, który trudno wyczerpać. Jedno jest pewne – niezwykle ułatwiają pracę w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu