kategoria: Wyposażenie

Aranżacja pięknego mieszkania to nie wszystko – każde pomieszczenie powinno być jak najbardziej funkcjonalne i bogato wyposażone. Dlatego zapraszamy do osobnego działu Wyposażenie na ABC Wnętrz. Dowiesz się tutaj, jak dobrać dekoracje, jak wybrać sprawne sprzęty oraz jak wykończyć ściany i podłogi.

swiecznik metalowy

Świeczniki metalowe jako uniwersalna ozdoba do każdego wnętrza

Światło świec relaksuje oraz wprowadza do wnętrza naszego domu intymną i ciepłą atmosferę. Koi nasze zmysły i nerwy. Dlatego wracając wieczorem do domu, szczególnie zaś po ciężkim dniu, warto światło elektryczne zastąpić światłem świec. Pojawia się tylko pytanie, jakie świeczniki wybrać? My podpowiadamy – świeczniki metalowe. Dlaczego? Sprawdź sam!

wystroj-restauracja

Oprawa ma znaczenie. Jak powinien prezentować się wystrój restauracyjny?

Myliłby się ten, kto by twierdził, że ludzie wybierają daną restaurację tylko z powodu serwowanego w niej jedzenia. Owszem, ono jest zawsze najważniejsze, ale w grę wchodzą też inne czynniki. Jednym z nich jest wystrój wnętrza, który tworzy niepowtarzalny klimat restauracji. Jeśli wystrój lokalu nam odpowiada, jest dużą szansa, że zdecydujemy się w nim pozostać i coś zamówić. Jak powinna być zatem zaaranżowana restauracja, by Goście do niej chętnie wracali?

nowoczesna-porcelana

Nowoczesna porcelana, czyli jaka?

Porcelanowa zastawa stołowa jest niezbędna w każdym domu, gdyż stanowi ozdobę wszystkich eleganckich rodzinnych uroczystości. Ciężko wyobrazić sobie bez niej świąt, imienin lub innych okazji spędzanych z najbliższymi przy wspólnym stole. Klasyczna porcelana uważana jest za ponadczasową i uniwersalną, jednak prawdziwą furorę robi od niedawna porcelana nowoczesna.

obraz-kwiaty

Obrazy z motywami kwiatowymi – uniwersalny element dekoracyjny do każdego wnętrza

Jeśli pragniesz ozdobić swój dom czy mieszkanie obrazami, ale niekoniecznie wiesz, co powinny one przedstawiać – śmiało możesz postawić na motywy kwiatowe. Wszak nie bez powodu już od wielu dziesięcioleci cieszą się one niesłabnącą popularnością, jeśli chodzi o dekorowanie nimi wnętrz. Z równym powodzeniem sprawdzą się w salonie, sypialni i kuchni – a nawet w łazience! Co takiego decyduje o ich uniwersalności?

piec

Piecyk do domu – kryteria doboru

Spośród różnych form ogrzewania domu jedną z bardziej ekonomicznych jest piecyk. Ze względu na różnorodność form, wzorów oraz modeli, wolnostojący piecyk dopasujemy do niemal każdego pomieszczenia, w którym z powodzeniem zastąpi kominek. Omawiane urządzenie nadaje się przede wszystkim do małych pomieszczeń oraz domów o słabych stropach. Sprawdź, jakie są pozostałe warunki doboru piecyka.

schody-krete

Kiedy wybrać schody kręte do domu

Schody kręte to jeden z bardziej oryginalnych i efektownych rodzajów schodów. Mają pewne zalety, które czynią je idealnym rozwiązaniem dla różnego typu wnętrz. Zajmują niewiele miejsca i mogą pełnić funkcje zarówno użytkowe, jak i dekoracyjne. Sprawdźcie, kto powinien zdecydować się na schody kręte.

montaz-elektroniczny

Charakterystyka mieszanego montażu elektronicznego

Możemy wyróżnić trzy zasadnicze konfiguracje komponentów na płytkach drukowanych. Pierwszy to montaż powierzchniowy, w skrócie SMT, drugi przewlekany, czyli THT, a trzeci jest montażem mieszanym, czyli połączeniem na jednej płytce obydwu sposobów montażu. Sprawdźmy, czym się charakteryzuje i na czym polega. Czy często jest stosowany? Czy w jego obrębie możemy wyróżnić poszczególne techniki?

okap-kuchenny

Rodzaje okapów do kuchni

Wybierając meble kuchenne należy również zdecydować się na sprzęt AGD. Jednym z nich jest okap kuchenny, który jako podstawowe wyposażenie kuchni skutecznie zwiększa komfort użytkowania. Jak sprzęt będzie skuteczny i niezawodny? Dowiedz się, czym powinien charakteryzować się okap do kuchni (niezależnie od tego, czy wybierzesz okap wyspowy, ścienny, podszafkowy do zabudowy lub inny).

parapet

Parapet jako element wykończenia otworu okiennego

Parapet jest kluczowym elementem wykończenia otworu okiennego i zazwyczaj jego wygląd przesądza o całości wyglądu okna. Liczy się nie tylko materiał, z którego został wykonany, lecz również sposób jego aranżacji. Parapety można podzielić na parapety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Kiedyś ukrywane za ciężkimi zasłonami oraz firanami, teraz chętnie eksponowane w naszych wnętrzach, pełnią funkcję elementu wykończeniowego. Na co zatem zwrócić uwagę?

fiat-panda

Fiat Panda – mały ale wariat

Włoskie auta mają wielu zwolenników na całym świecie, również w Polsce. Przykładem cenionej marki wywodzącej się z Italii jest Fiat – auta tego koncernu są powszechnie spotykana na polskich ulicach. Do jednych z najbardziej udanych i lubianych modeli tej marki należy Fiat Panda. Czym charakteryzuje się ten samochód, jakie posiada wersje i dla kogo będzie najodpowiedniejszy?

Regulamin korzystania z serwisu