kategoria: Wyposażenie

Aranżacja pięknego mieszkania to nie wszystko – każde pomieszczenie powinno być jak najbardziej funkcjonalne i bogato wyposażone. Dlatego zapraszamy do osobnego działu Wyposażenie na ABC Wnętrz. Dowiesz się tutaj, jak dobrać dekoracje, jak wybrać sprawne sprzęty oraz jak wykończyć ściany i podłogi.

zaslony-w-mieszkaniu

Rodzaje zasłon. Przegląd dostępnych rozwiązań

Powieszenie zasłon to jeden z najlepszych sposobów dekoracji okien w pokoju bądź w salonie. Wybór produktów w tej kategorii jest bardzo szeroki – zasłona zasłonie nierówna. Podzielić możemy je na wiele rodzajów, głównie ze względu na tkaninę z jakiej zostały uszyte, a także ze względu na sposób mocowania.

obraz-na-scianie

Obraz jako element aranżacji wnętrz

Obrazy pełnią bardzo ważną rolę ozdobną i niejednokrotnie decydują o walorach estetycznych i efektownej prezentacji danego pomieszczenia. Są jednak nie tylko elementem wizualnym, ale mogą również całkowicie zmienić charakter wnętrza i nastrój w nim panujący, dzięki przekazywanym emocjom. Aby całkowicie wykorzystać potencjał dzieła sztuki, jego wybór powinien być dobrze przemyślany i podyktowany w dużej mierze naszym własnym gustem.

dekoracje-metalowe

Dlaczego warto kupować artykuły dekoracyjne z metalu?

Przedmioty dekoracyjne goszczą w praktycznie każdym domu. Mogą pełnić zarówno funkcję stricte dekoracyjną, jak i być jej połączeniem z praktycznym zastosowaniem. Artykuły dekoracyjne mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej wybieranych należą dekoracje ceramiczne, szklane, drewniane i metalowe. Sprawdźmy, dlaczego szczególnie warto postawić na artykuły dekoracyjne wykonane z metalu.

charakterystyka-plyt-betonowych-do-wnetrz

Charakterystyka płyt betonowych do wnętrz

Beton to jeden z podstawowych materiałów budowlanych, bez którego postawienie jakiegokolwiek budynku byłoby po prostu niemożliwe. W ostatnich czasach wzrasta jego znaczenie nie tylko ze względu na parametry techniczne, ale również wygląd – tak zwany beton architektoniczny chętnie wykorzystywany jest przez projektantów nowoczesnych obiektów jako materiał wykończeniowy. Głównym produktem otrzymywanym z niego są cienkie płyty, które idealnie spisują się w różnego rodzaju wnętrzach, zarówno domów i mieszkań, jak i obiektów użytkowych. Jakie są ich cechy charakterystyczne?

wanna-jacuzzi

Czym powinna charakteryzować się dobra wanna jacuzzi?

Kąpiel w wannie z jacuzzi to rozrywka, z której nie musisz rezygnować. Każdy we własnym domu może cieszyć się radością korzystania z hydromasaży i czerpać z zalet, jakie niosą ze sobą takie kąpiele. Oferta wanien z hydromasażem jest rozbudowana, producenci starają się zrealizować oczekiwania swoich klientów. Na jakie kwestie należy zwracać uwagę, aby nie żałować zakupu i wybrać dobrą wannę jacuzzi?

Czym się kierować przy zakupie drzwi wewnętrznych?

Kiedy wybieramy drzwi wewnętrzne do naszego domu, mieszkania, czy biura, w pierwszej kolejności zwracamy zwykle uwagę na design – zależy nam na tym, by dobrze komponowały się z pozostałymi elementami aranżacji. Czym jeszcze powinniśmy się kierować przy zakupie drzwi wewnętrznych? Jakie mamy typy konstrukcji drzwi i na jakie detale powinniśmy zwrócić uwagę? – Przygotowaliśmy przejrzysty poradnik.

toaleta-myjaca

W jaki sposób działają toalety myjące

Nowoczesne technologie są po to, aby ułatwiać nam życie. Dotykają już w zasadzie każdej jego dziedziny. Użyteczne wynalazki znaleźć można chociażby w łazience – prawdziwym hitem są toalety myjące. To jedno urządzenie jest w stanie zastąpić sedes i bidet. Sprawdźcie w jaki sposób działają tego typu toalety.

schody-na-strych

Charakterystyka idealnych schodów strychowych

Składane schody strychowe stanowią doskonały pomysł w przypadku domów zaopatrzonych w poddasze nieużytkowe. Tego typu schody umożliwiają szybkie dostanie się na najwyższą kondygnację, a jednocześnie nie zagarniają na stałe cennej przestrzeni użytkowej. Jakie cechy powinny posiadać idealne schody strychowe? Szczegóły znajdują się w poniższym tekście.

Dlaczego warto się zdecydować na okna z PVC?

Okna to niezwykle istotny element wyposażenia każdego domu. To one chronią nas bowiem przed chłodem i wilgocią oraz pozwalają nam dostęp świeżego powietrza do wnętrza mieszkania lub domu. Ich wybór powinien być więc bardzo dobrze przemyślany, gdyż dobre okna będą nam odpowiednio służyły przez wiele lat. Szczególnie wartymi polecenia oknami są te wykonane z PVC.

wentylator

Charakterystyka klimatyzatorów Multi Split

Klimatyzatory już dawno przestały być urządzeniami luksusowymi, na które mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. Urządzenia tego typu pojawiają się bowiem zarówno w prywatnych domach, jak i w biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. W tym drugim przypadku najlepszym wyborem są układy klimatyzatorów Multi Split. Czym są oraz czym charakteryzują się klimatyzatory Multi Split?

Regulamin korzystania z serwisu