kategoria: Wyposażenie

Aranżacja pięknego mieszkania to nie wszystko – każde pomieszczenie powinno być jak najbardziej funkcjonalne i bogato wyposażone. Dlatego zapraszamy do osobnego działu Wyposażenie na ABC Wnętrz. Dowiesz się tutaj, jak dobrać dekoracje, jak wybrać sprawne sprzęty oraz jak wykończyć ściany i podłogi.

listwy-podlogowe

Listwy wykończeniowe i profile – estetyczne zwieńczenie aranżacji wnętrz

Pomieszczenia, w których przebywamy, pełnią różne funkcje. Mogą być przeznaczone do pracy, umożliwiać relaks czy wykonywanie rozmaitych czynności. Wszystkie jednak powinny się dobrze prezentować. Walory estetyczne są ważne zarówno w przypadku sypialni, kuchni, jak i łazienki czy gabinetu. Wszędzie tam istotną rolę odgrywają materiały wykończeniowe, w tym również detale, takie jak listwy i profile.

System HVAC

Co to jest system HVAC?

System HVAC to angielski skrót, w rozwinięciu brzmiący: heating, ventilation, air conditioning, czyli ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja i oznaczający zintegrowany system urządzeń z wyżej wymienionych branż. W ramach systemów HVAC wykonuje się również izolacje cieplne i zimnochronne instalacji wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych, a także izolacje przeciwpożarowych przewodów wentylacyjnych. Przyjrzyjmy się bliżej systemowi HVAC.

armatura-nierdzewna

Gdzie stosuje się armaturę nierdzewną?

Armaturą nazywamy całą grupę mniej lub bardziej skomplikowanych elementów, bez których niemożliwe jest stworzenie funkcjonującej i trwałej instalacji do transportu cieszy, takich jak chociażby domowa instalacji wodna. Ze względu na stały kontakt z wilgocią oraz czynnikami chemicznymi, armatura powinna być wytwarzana z materiałów niepoddających się rdzy.

toalety-publiczne

Jak zapewnić komfort użytkownikom przebieralni i toalet?

Wygoda użytkowania – to jedna z najważniejszych cech toalet oraz przebieralni w obiektach takich jak szkoły, hale sportowe bądź zakłady pracy. Jej brak może być poważnym problemem dla jej użytkowników. Co należy wziąć pod uwagę, żeby ich poczucie komfortu był jak najwyższy.

wykonczenie-mieszkania

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – jak obliczyć koszty?

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy brać pod uwagę fakt, że sama cena zakupu nieruchomości to nie jedyny koszt, jaki będzie trzeba ponieść zanim wprowadzimy się do wymarzonego lokum. Stan deweloperski to szansa na indywidualne zaprojektowanie wnętrz według własnych preferencji, ale to też dodatkowe koszty. Co się na nie składa i jak je oszacować?

zaslony-w-mieszkaniu

Rodzaje zasłon. Przegląd dostępnych rozwiązań

Powieszenie zasłon to jeden z najlepszych sposobów dekoracji okien w pokoju bądź w salonie. Wybór produktów w tej kategorii jest bardzo szeroki – zasłona zasłonie nierówna. Podzielić możemy je na wiele rodzajów, głównie ze względu na tkaninę z jakiej zostały uszyte, a także ze względu na sposób mocowania.

obraz-na-scianie

Obraz jako element aranżacji wnętrz

Obrazy pełnią bardzo ważną rolę ozdobną i niejednokrotnie decydują o walorach estetycznych i efektownej prezentacji danego pomieszczenia. Są jednak nie tylko elementem wizualnym, ale mogą również całkowicie zmienić charakter wnętrza i nastrój w nim panujący, dzięki przekazywanym emocjom. Aby całkowicie wykorzystać potencjał dzieła sztuki, jego wybór powinien być dobrze przemyślany i podyktowany w dużej mierze naszym własnym gustem.

dekoracje-metalowe

Dlaczego warto kupować artykuły dekoracyjne z metalu?

Przedmioty dekoracyjne goszczą w praktycznie każdym domu. Mogą pełnić zarówno funkcję stricte dekoracyjną, jak i być jej połączeniem z praktycznym zastosowaniem. Artykuły dekoracyjne mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej wybieranych należą dekoracje ceramiczne, szklane, drewniane i metalowe. Sprawdźmy, dlaczego szczególnie warto postawić na artykuły dekoracyjne wykonane z metalu.

charakterystyka-plyt-betonowych-do-wnetrz

Charakterystyka płyt betonowych do wnętrz

Beton to jeden z podstawowych materiałów budowlanych, bez którego postawienie jakiegokolwiek budynku byłoby po prostu niemożliwe. W ostatnich czasach wzrasta jego znaczenie nie tylko ze względu na parametry techniczne, ale również wygląd – tak zwany beton architektoniczny chętnie wykorzystywany jest przez projektantów nowoczesnych obiektów jako materiał wykończeniowy. Głównym produktem otrzymywanym z niego są cienkie płyty, które idealnie spisują się w różnego rodzaju wnętrzach, zarówno domów i mieszkań, jak i obiektów użytkowych. Jakie są ich cechy charakterystyczne?

wanna-jacuzzi

Czym powinna charakteryzować się dobra wanna jacuzzi?

Kąpiel w wannie z jacuzzi to rozrywka, z której nie musisz rezygnować. Każdy we własnym domu może cieszyć się radością korzystania z hydromasaży i czerpać z zalet, jakie niosą ze sobą takie kąpiele. Oferta wanien z hydromasażem jest rozbudowana, producenci starają się zrealizować oczekiwania swoich klientów. Na jakie kwestie należy zwracać uwagę, aby nie żałować zakupu i wybrać dobrą wannę jacuzzi?

Regulamin korzystania z serwisu