google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
Zalety mebli tapicerowanych

Zalety mebli tapicerowanych

Trudno wyobrazić sobie komfortowy salon, w którym nie byłoby kanapy czy foteli. Wybierając meble do naszego mieszkania często stajemy przed dylematem – skóra czy tapicerka? Wiele osób wybiera tapicerkę, a czynnikiem decydującym o zakupie jest głównie niższa cena. Niemniej meble tapicerowane mają również wiele innych zalet, które czynią z nich idealne wyposażenia domu. Jakie to zalety?

Wysoki komfort

Poczucie wygody to oczywiście kwestia względna, można jednak śmiało powiedzieć, że meble tapicerowane z reguły są dużo bardziej komfortowe od tych obitych skórą – bardziej miękkie, przyjemniejsze w dotyku i mniej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Wystarczy porównać jak zachowuje się tapicerka wykonana z tkaniny oraz skóra po wystawieniu na światło słoneczne – ta druga bardzo szybko się nagrzewa i może parzyć nasze ciało, nawet przez ubranie. Kanapa, narożnik czy sofa obite tapicerką dużo lepiej mogą zastąpić łóżko, niż te same meble obite skórą.

Łatwa pielęgnacja i czyszczenie

Tapicerka materiałowa jest co prawda bardziej podatna na zabrudzenia, ponieważ zanieczyszczenia mogą wnikać głębie i trudno je usunąć. Z drugiej strony nie wymaga ona tak starannej i troskliwej pielęgnacji, co skóra. Wystarczy ją regularnie odkurzać, a raz na jakiś czas uprać przy pomocy specjalnego odkurzacza i detergentów. Jeśli zabrudzimy tapicerkę, wystarczy ją szybko przetrzeć ściereczką nawilżoną delikatnym środkiem czyszczącym – pomaga w większości przypadków. Łatwość pielęgnacji sprawia, że meble tapicerowane, na przykład krzesła i hokery mogą być z powodzeniem stosowane w kuchni i jadalni, czyli tam, gdzie ryzyko zabrudzenia jest największe.

Szeroki wybór wzorów i kolorów

Meble obite skórą kojarzą się z bardzo eleganckimi, reprezentacyjnymi wnętrzami, takimi jak salon albo gabinet. Raczej rzadko zetkniemy się z nimi w pokoju gościnnym lub dziecięcym. To właśnie ogromna przewaga mebli tapicerowanych – oferta producentów, takich jak firma Ramaro jest bardzo szeroka, obejmuje tapicerki w różnych wariantach kolorystycznych i pokrytych różnorodnymi wzorami. Znajdziemy wśród nich sprzęty odpowiednie do każdego wnętrza – od eleganckiego, wytwornego salonu, przez pokój dzienny, kończąc na pokoju dziecięcym. Możliwości są niemalże nieograniczone.

Łatwa naprawa obicia

Zdarza się, że tapicerka ulegnie uszkodzeniu, np. rozdarciu. Jeśli rozdarcie jest niewielkie, możemy je załatać nawet własnymi siłami, używając w tym celu materiału zapasowego, który zwykle dodawany jest do mebli. To istotna przewaga nad meblami skórzanymi, na które trzeba bardzo uważać. Jeśli natomiast tapicerka po wielu latach eksploatacji jest w bardzo złym stanie i należy ją wymienić na nową, za taką usługę zapłacimy dużo mniej, niż za ponowne obicie mebla skórą.

Regulamin korzystania z serwisu