Kobieta przy toaletce

Toaletka z oświetleniem, czyli funkcjonalność i estetyka w jednym

Własna toaletka do sypialni jest ukrytym marzeniem zarówno wielu dziewcząt, jak i dorosłych kobiet. Uroczy „mebelek” nierzadko znajduje się w pobliżu okna, aby pielęgnacyjna rutyna czy nakładanie makijażu było możliwie precyzyjne oraz wygodne. Kiedy jednak nastaje wieczór lub lustro jest zbyt daleko od naturalnego źródła światła, przyda nam się toaletka z oświetleniem.

Toaletka bywa określana jako „kobiecy mebel”, ponieważ korzysta z niej głównie płeć piękna. Opisywany element wyposażenia, w swojej pełnej formie, pojawił się dopiero w XVII wieku – wcześniej występował bez lustra, przyjmując postać niepozornego stolika z dwiema-trzema szufladami. Toaletka, oprócz zwierciadła, „uzyskała” również więcej przestrzeni na kosmetyki i rozmaite przybory. Cała instalacja miała być przykryta tkaniną (z jęz. francuskiego – toilette), dzięki której damy nie musiały obawiać się o naruszenie swojej prywatności.

Dlaczego warto zdecydować się na toaletkę z oświetleniem? 

Proponowany mebel jest doskonałym, komfortowym rozwiązaniem dla wielu kobiet. Podobne sekretarzyki, wcześniej czy później, i tak bywają doposażone w lampki pozwalające na bardziej precyzyjną „pracę” przy swojej skórze. Instalacja żarówek LED (lub innych modeli) nierzadko sprawia jednak trudności – trzeba uważać, by wszystko zostało równomiernie zamontowane. Jeśli popełni się jakikolwiek błąd, na twarzy mogą tworzyć się nieestetyczne cienie. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zakup gotowej toaletki z oświetleniem.

Na korzyść opisywanego mebla przemawia także jego estetyczne wykończenie. Lampki zostały wcześniej dopasowane do konstrukcji „sekretarzyka”, dlatego idealnie współgrają z zabudową i stylistyką instalacji. Oświetlenie może zresztą nie tylko pomagać podczas pielęgnacji twarzy, ale również pełnić rolę klimatycznego, przygaszonego źródła światła. Toaletka (oferowana np. przez firmę LTM-Home) sprawia, że z jednej strony pomieszczenie wydaje się jaśniejsze, z drugiej nie oślepia znajdujących się w nim osób.

Kiedy dodatkowe oświetlenie przy toaletce bywa przydatne? 

Istnieje szereg czynności pielęgnacyjno-kosmetycznych, które wymagają precyzji – zwłaszcza, gdy wykonuje je się samodzielnie. Takie zabiegi z pewnością ułatwi dodatkowe źródło światła. Toaletka z oświetleniem będzie pomocna m.in. przy depilacji brwi – warto uważać, żeby nie usunąć zbyt dużej ilości włosków i nie ominąć tych, które powinno się wyrwać. „Sekretarzyk” dobrze sprawdzi się także np. podczas demakijażu (nie pozwoli na ominięcie jakichkolwiek pozostałości po podkładzie czy tuszu do rzęs).

Regulamin korzystania z serwisu