szafy na wymiar

Szafa na wymiar jako sposób na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni

Szafa stanowi niezwykle istotny element wyposażenia domowego. Można przechowywać w niej nie tylko ubrania, ale także wszelkie sprzęty niezbędne w domu. Większość osób wybierając ten mebel do swojego mieszkania, kieruje się zarówno funkcjonalnością i pojemnością, jak i względami estetycznymi. Jeżeli szafy dostępne w sklepach meblowych nie spełniają naszych wymagań, możemy zdecydować się na wybór szafy na wymiar. Takie rozwiązanie będzie niezwykle korzystne, ponieważ pozwoli nam na zaprojektowanie dokładnie takiej szafy, jakiej aktualnie potrzebujemy. Dlaczego warto postawić na wybór szafy na wymiar?

Kiedy warto zdecydować się na szafę na wymiar?

Coraz więcej osób decyduje się na wybór szafy na wymiar. Usługa ta staje się coraz bardziej powszechna, dzięki czemu mamy duży wybór jeśli chodzi o firmę lub sklep, który wykona dla nas mebel. Jeżeli szafy dostępne w sklepach nie spełniają naszych oczekiwań pod względem koloru bądź wielkości, najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zamówienie indywidualnej szafy. W takiej sytuacji mamy pewność, iż otrzymamy mebel, który będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania.

Wybór szafy na wymiar może okazać się dobrym pomysłem również w sytuacji, kiedy chcemy, aby mebel idealnie pasował do reszty wnętrza i był funkcjonalny. Zamawiając szafę zwykle mamy możliwość dowolnego wyboru ilości półek i drążków, które się w niej znajdą oraz w jaki sposób będą rozmieszczone. Warto więc zdecydować się na szafę na wymiar, jeśli chcemy sami zdecydować, jak będzie wyglądało jej wnętrze.

Wykorzystanie pełnej przestrzeni

W przypadku małych mieszkań niezwykle istotny jest każdy wolny skrawek przestrzeni. W takiej sytuacji stworzenie szafy na wymiar pozwoli na najlepsze dopasowanie jej do wnętrza w taki sposób, aby nie zajęła zbyt wiele miejsca, a jednocześnie mogła pomieścić jak najwięcej rzeczy.

Jak mówi projektant z firmy Wer Meble, zajmującej się produkcją mebli na zamówienie:

Zdecydowanie się na zamówienie szafy na wymiar sprawi, iż każdy kawałek przestrzeni zostanie zagospodarowany. Poza tym taka szafa będzie pojemna na tyle, aby móc przechowywać w niej wszystkie potrzebne rzeczy. To szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku małych przestrzeni, gdzie ustawienie wielu szafek mogących pomieścić wszelkie przedmioty nie będzie możliwe. Szafa stworzona na wymiar może mieć pojemność dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb, dzięki czemu łatwo będzie utrzymać w niej porządek.

Szafa na wymiar a wystrój wnętrza

Jeżeli zaplanowaliśmy już sobie wystrój danego pomieszczenia w naszym domu, a w sklepach meblowych nie możemy znaleźć szafy, która będzie pasować do aranżacji, najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na szafę na wymiar. W takiej sytuacji będziemy mogli wybrać zarówno styl, jak i materiał, z jakiego ma zostać wykonana. Bardzo często zdarza się, iż w salonach meblowych znajdujemy mebel, który podoba nam się wizualnie, jednakże nie spełnia naszych wymagań co do wielkości lub pojemności. W przypadku szaf na wymiar nie ma tego problemu, ponieważ mebel zostanie wykonany wedle naszego życzenia. Dzięki temu będzie także w pełni dopełniał wystrój całego wnętrza.

Zdecydowanie się na szafę na wymiar może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim będziemy mieli możliwość na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni oraz na dopasowanie szafy dokładnie do naszych potrzeb.

Regulamin korzystania z serwisu