szafa wnekowa meble na wymiar

Szafa na wymiar. Jak ją zaprojektować, aby była funkcjonalna?

Szafa na wymiar stanowi idealny wybór w sytuacji, gdy ograniczeniem jest metraż. Dobrze zaprojektowane i zaplanowane wnętrze to klucz do sukcesu, warto zatem zadbać o detale już na etapie projektu. Nie ważne, czy urządzamy dom, czy mieszkanie, meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza. O czym zatem należy pamiętać, projektując swoją wymarzoną szafę wnękową?

Gdzie zamówić szafę na wymiar?


Wykonanie mebli na wymiar najlepiej zlecić firmie, która świadczy kompleksową usługę. Ważne jest, aby wykonawca oferował usługi zarówno projektowania, jak i montażu. Zatrudnianie osobnych fachowców do każdego etapu może być problematyczne i przysporzyć wielu kłopotów. Należy też zwrócić uwagę na jakość stosowanych materiałów – płyty meblowe powinny być dobrego gatunku, który zapewni komfort użytkowania przez wiele lat. Warto skorzystać z oferty firmy Artex ze Zgorzelca,  wykonującej meble na wymiar. Nad efektem końcowym czuwają profesjonalni stolarze, a jakość materiałów jest doceniana przez wielu klientów.


Ile miejsca zajmuje szafa wnękowa?


Podstawową zaletą mebli na wymiar jest możliwość ich dopasowania do każdej przestrzeni. O potrzebnym miejscu na szafę wnękową decyduje jej przeznaczenie. Szafa na wymiar do sypialni zajmie bowiem więcej miejsca niż szafa dla dziecka. Warto wybrać szafę, która będzie zajmować całą wysokość ściany – takie rozwiązanie zapewnia oszczędność miejsca, a dodatkowo szafa z nadstawką jest praktyczna i pakowna. Na górnych półkach można ułożyć przedmioty, po które rzadko sięgamy.

Jak dobrze zaprojektować szafę na wymiar?


Dobrze zaprojektowana szafa wnękowa powinna być dopasowana do potrzeb jej użytkownika. Jeśli projektujemy meble do pokoju dziecięcego, wówczas trzeba wziąć pod uwagę ilość potrzebnego miejsca zarówno na zabawki, jak i na ubrania. Inaczej projektuje się szafę do sypialni – wtedy najważniejszym aspektem jest podział na dwie osobne strefy dla partnerów oraz miejsce na drążek ubraniowy. Przydatna jest również duża szuflada zamontowana w dolnej części mebla, która pomieści organizery na bieliznę.
Szafa wnękowa do przedpokoju powinna być z kolei pakowna – musi bowiem pomieścić zimową garderobę wszystkich domowników oraz mieć praktyczne półki na buty. Należy również zadbać o wentylację w szafie, w której będzie przechowywane obuwie. Często wybieranym rozwiązaniem jest montaż lustra na jednym ze skrzydeł. W ten sposób można optycznie powiększyć wnętrze małego wiatrołapu.

Regulamin korzystania z serwisu