Salon jubilerski i jego aranżacja – meble ekspozycyjne

Tworząc przestrzeń salonu jubilerskiego, należy zastosować aranżację zgodną wizualnie z oferowanymi wyrobami. Jeśli dana marka zajmuje się sprzedażą bursztynu warto kierować się ku naturalistycznym meblom ekspozycyjnym. Perły i złoto warto sprzedawać w przestrzeniach nawiązujących do stylu klasycystycznego, czy art deco. Biżuterię artystyczną można przedstawiać w salonach przypominających prawdziwe galerie sztuki! W zgodzie z ideą marki […]

Tworząc przestrzeń salonu jubilerskiego, należy zastosować aranżację zgodną wizualnie z oferowanymi wyrobami. Jeśli dana marka zajmuje się sprzedażą bursztynu warto kierować się ku naturalistycznym meblom ekspozycyjnym. Perły i złoto warto sprzedawać w przestrzeniach nawiązujących do stylu klasycystycznego, czy art deco. Biżuterię artystyczną można przedstawiać w salonach przypominających prawdziwe galerie sztuki!

W zgodzie z ideą marki

Meble ekspozycyjne dla salonów jubilerskich powinny być przygotowywane na specjalne zamówienie. Ich wygląd przede wszystkim musi harmonizować się z ideą danej marki, czyli z wyrobami, które ona oferuje. Jeden salon może zatem postawić na elegancję, inny na awangardę i artystyczny „look”, a jeszcze kolejne powinny kierować się ku minimalizmowi. Pomysłów na kreatywną aranżację jest zatem bardzo wiele, a zrealizować można je wraz z pracownią projektową i wykonawczą BEMARC. Firma ta przygotowuje meble ekspozycyjne i innego elementy wyposażenie sklepów, na podstawie bardzo szerokich informacji dotyczących prowadzonej działalność. Kreatorzy uwzględniają modele marketingowe swojego klienta; grupę docelową, do której dociera jego oferta; a także wszystkie warunki techniczne, tak aby salon jubilerski był urządzony nie tylko pięknie, ale funkcjonalnie. Klient musi poczuć się bowiem w nim nie tylko wyjątkowo, ale i swobodnie!

Jakie meble jubilerskie wykorzystać?

W sklepach jubilerskich nie powinno zabraknąć przede wszystkim gablot przy witrynach sklepowych. To one mają zachęcać do odwiedzenia salonu. Powinny być zatem wysokie, widoczne z daleka, podświetlone, a także kreatywnie urządzone. Warto stawiać na meble, które nie tylko pomieszczą dużą ilość naszyjników, pierścionków, czy zegarków, ale które będą ważną częścią aranżacji sklepów. Gabloty mogą mieć zatem ciekawe kształty i formy, oraz mogą być wykonane w różnych stylach. Przypominać mogą one np. meble antyczne czasów ludwikowskich, czy też mogą dostosowywać się do awangardowego porządku industrialnego, będąc konstrukcją stalową – nawet futurystyczną!

Oprócz gablot ważne są również lady jubilerskie, o odpowiednio dostosowanej wysokości, czy też jubilerskie meblowe „wysepki”. Tu pamiętać warto o specjalnie wysuwanych półeczkach, które pozwolą na szybkie wyjmowanie danej biżuterii do prezentacji klientowi. Tego typu meble muszą być również wykonane z najwyższych jakościowo surowców. Istotne jest to, aby nie niszczyły się, były bezpieczne w eksploatowaniu, a także aby łatwo było je czyścić. Warto pamiętać także o tym, że najlepsi ich producenci zadbają o taki projekt, który będzie sprzyjał również ochronie dóbr przed kradzieżą.

Regulamin korzystania z serwisu