fronty kuchenne frezowane

Rodzaje frontów kuchennych

Urządzając kuchnię, należy zadbać o wybór odpowiednich płytek, sprzętów AGD, oświetlenia, a przede wszystkim mebli. Szukając szafek, szuflad nie można zapomnieć o tym, jak duże znaczenie mają fronty. Podczas przeglądania oferty dostępnych modeli można poczuć się nieco przytłoczonym, gdyż jest ich naprawdę wiele. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje frontów kuchennych.

Sposób wykonania frontów kuchennych

Fronty kuchenne można podzielić ze względu na to, jaki materiał posłużył do ich produkcji. Różnią się one także sposobem wykończenia. W ten sposób można wyróżnić na przykład fronty lakierowane proste i frezowane, wykonane z naturalnego drewna czy fornirowane.

Fronty lakierowane mogą być połyskliwe, matowe lub półmatowe. Pasują do kuchni urządzonej w każdym stylu, a jeżeli ich powierzchnia odbija światło, dodatkowo doświetlają oraz optycznie powiększają pomieszczenie. Są łatwe w utrzymaniu ich w czystości i mogą mieć praktycznie dowolny kolor.

Fronty lakierowane mogą występować w formie prostej i frezowanej. Choć proste formy są nadal modne, to fronty frezowane stają się coraz popularniejsze. Ozdobne, głębokie frezy, idealnie wpasowują się w styl klasyczny czy rustykalny. Frezowanie może przybierać też bardziej subtelną formę, sprawdzi się wówczas nawet we wnętrzach o nowoczesnym charakterze. Dużą popularnością cieszą się także frezowane uchwyty. Ukryte w głębi lub na obrzeżach frontów wyglądają efektownie i są niezwykle praktyczne. Otwieranie szafek z tymi uchwytami jest proste, a brak wystających elementów, o które można się uderzyć, z pewnością docenią przede wszystkim rodziny z dziećmi.

Niektórzy decydują się na fronty wykonane z naturalnego drewna. Jest to jednak kosztowna inwestycja. Alternatywą są fronty fornirowane. Wykonuje się je z płyty MDF, która następnie zostaje pokryta okleiną z naturalnego drewna. Powierzchnie taką można polakierować. Są idealnie gładkie, estetyczne i wytrzymałe.

Wybór frontów kuchennych dostępnych na rynku jest spory. Kiedy zapadnie decyzja, z czego mają zostać one wykonane, należy wybrać także ich kolor oraz grubość. Dlatego przed ich zamówieniem warto skonsultować się ze specjalistą” – mówi ekspert z firmy FRONTWIT, produkującej fronty lakierowane.

Wygląd frontów kuchennych

Fronty do mebli kuchennych charakteryzują się odmienną stylistyką. Mogą być kolorowe, utrzymane w ciemnej tonacji lub w pastelowych barwach. Dużą popularnością cieszą się również fronty, które nawiązują do wyglądu naturalnego drewna.

Fronty można wykończyć efektownymi zdobieniami. Modne są fronty w stylu prowansalskim, na których wykonano dekoracyjne żłobienia oraz ozdobne frezowania. Spotkać można się też z przykuwającymi wzrok przeszkleniami i nietuzinkowymi szprosami. Zwolennicy nowoczesnego designu częściej stawiają na minimalistyczne fronty o gładkiej i błyszczącej powierzchni. Natomiast miłośnicy aranżacji w stylu glamour będą zachwyceni frontami pokrytymi lakierem z drobinkami metalu. Dzięki temu płaszczyzna frontów prezentuje się tak, jakby była wykończona brokatem.

Regulamin korzystania z serwisu