meble-systemowe

Meble systemowe jako wyposażenie nowoczesnego mieszkania.

Toporne meblościanki dawno odeszły do lamusa, by ustąpić miejsca bardziej estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniom, takim jak meble systemowe. O ile ustawione w jednym rzędzie meble stanowiące zabudowę całej ściany prezentowały się mało efektownie, to nowoczesne meble systemowe są synonimem nowoczesności, stylu i elegancji. Co wyróżnia tego typu meble i jakie są ich zalety?

Meble systemowe, czyli jakie?

Meble systemowe to serie pojedynczych mebli tworzących razem całe systemy, stąd nazwa tego typu wyposażenia. Na system meblowy, w zależności od jego przeznaczenia, mogą składać się różne meble. Najczęściej mamy tu do czynienia z wyposażeniem salonu, gdzie w skład danej serii wchodzą sprzęty, takie jak stoliki RTV, półki wiszące, szafki, regały, komody czy ławy kawowe. Wszystkie te elementy łączy spójna stylistyka: są one wykonane z tych samych, zwykle wysokiej jakości materiałów utrzymanych w zbliżonej kolorystyce. Dzięki temu tworzą harmonijną aranżację wnętrza. Ilość, rodzaj i ustawienie mebli systemowych mogą być dowolne i zależą wyłącznie od potrzeb, możliwości i indywidualnych preferencji inwestora. Na tym polega najważniejsza różnica pomiędzy tradycyjnymi meblościankami a nowoczesnymi meblami systemowymi – współczesne systemy mebli tworzą osobne elementy, których rozmieszczenie w danym pomieszczeniu nie jest narzucone. Dzięki temu zyskujemy efektowne i wysoce funkcjonalne rozwiązanie, dopasowane do indywidualnego gustu domowników.

Zalety mebli systemowych

Meble systemowe cenione są ze względu na swoje liczne zalety, do których zaliczyć można:

  • Funkcjonalność – dowolność ustawienia mebli daje wiele możliwości aranżacyjnych. Meble można dowolnie łączyć, dodając z czasem nowe elementy. Pasują one przy tym do wszystkich, nawet niewielkich pomieszczeń, nie przytłaczając ich;
  • Wysoka estetyka – meble systemowe zachwycają efektownym wykończeniem, są dostępne w bogatej gamie kolorystycznej.
  • Trwałość – nowoczesne meble systemowe produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które wyróżnia wytrzymałość i odporność na działanie szkodliwych czynników.

Do zalet nowoczesnych mebli systemowych należy również fakt, że można je obecnie kupić w Internecie, np. w sklepie Inti-Design. Na uwagę zasługują także innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane w tego typu sprzętach, takie jak systemy ukrywania kabli RTV czy prowadnice umożliwiające ciche domykanie szafek. Wszystko to sprawia, że meble systemowe stanowią efektowny i wysoce funkcjonalny sposób wyposażenia wnętrz.

Regulamin korzystania z serwisu