Skórzane meble wypoczynkowe

Meble skórzane polecane wielbicielom klasyki

Tym, co sprawia, że meble skórzane mają swoich wielbicieli mimo zmieniających się trendów jest ponadczasowa elegancja, dzięki której każde wnętrze wydaje się bardziej luksusowe. Fani klasycznych aranżacji doceniają opisywane wyposażenie za połączenie naturalnych surowców oraz wyjątkowego designu. Jakie propozycje mogą szczególnie przypaść im do gustu?

Meble skórzane wyróżniają się nie tylko stylem, ale także komfortem użytkowania – miękkie, nieprzeciętnie wygodne zestawy wypoczynkowe sprawiają, że po dłuższym dniu poza domem myśli się tylko o relaksie na ulubionej kanapie. Materiał ma też dużo praktycznych zalet: jest niezwykle wytrzymały oraz prosty w pielęgnacji, a także odpowiedni dla alergików. Skóra nie stanowi przyjaznego środowiska dla roztoczy czy bakterii, nie absorbuje dymu papierosowego, a na jej powierzchni nie osiada kurz, a zatem nie przyczynia się do występowania uczuleń.

Meble skórzane, które spodobają się fanom klasycznych aranżacji 

Szczególną popularnością cieszy się kolekcja łącząca uwielbiany przez nas materiał i naturalne drewno. Proponowane meble skórzane są zrobione ze szlachetnego obicia i bogato rzeźbionej, dębowej podstawy, która może przyjmować różne kształty. Zwolennicy prostszej formy także znajdą coś dla siebie: w innych seriach drewniane nóżki i podłokietniki prezentują się odrobinę bardziej klasycznie, przywodząc na myśl wypoczynki z dawnych lat. Design przypomina trochę styl „retro” zaokrąglonym wykończeniem i brakiem jakichkolwiek ostrych, surowych kątów.

Podobnie prezentujące się wyposażenie można zobaczyć na stronie internetowej firmy Mevis Furniture. W ofercie znajdują się np. kolekcje z wyrzeźbionymi głowami koni, które sprawiają, że kanapa bądź fotel wygląda jeszcze bardziej szlachetnie. Prezentowane meble skórzane nie dostosowują się do współczesnych, beznamiętnych stylów aranżacji – odważnie zaznaczają swoją obecność w wystrojach dzisiejszych mieszkań. Co ciekawe, pomimo wyróżniającego się designu pasują do tak urządzonych wnętrz, a można nawet powiedzieć, że je wzbogacają.

Jakie kolekcje sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach? 

Wielbicielom klasyki, którzy lubią łączyć tradycję z nowoczesnością poleca się m.in. kolekcję Baku Delta M – sprawdza się nawet w minimalistycznych aranżacjach, ponieważ nie przytłacza swoją formą prostego wystroju, a sprawia, że wnętrze jest przytulniejsze. To meble skórzane nadające klimat całemu mieszkaniu, tak samo, jak seria Manchester tej samej firmy. Przewagą drugiej propozycji jest to, że pasuje również do klasycznie urządzonych mieszkań.

Regulamin korzystania z serwisu