Komoda drewniana jako uniwersalny mebel do każdego wnętrza

Współczesne drewniane komody to niezwykle funkcjonalne elementy domowego umeblowania. Dzięki dużej ilości szuflad i skrytek, są w stanie pomieścić poszczególne ubrania, czystą bieliznę, pościel, a także inne przedmioty codziennego użytku. Planujesz zakupić nową komodę? W tym tekście sprawdzisz, jak dokonać mądrego wyboru.

Zakup komody, a jej umiejscowienie

Przed nabyciem konkretnego mebla powinniśmy ustalić, gdzie ma się on znajdować. W przypadku komody drewnianej możemy sobie pozwolić na dość sporą aranżacyjną swobodę. Jest to podyktowane faktem, iż komoda to mebel bardzo uniwersalny. Sprawdza się w pomieszczeniach sypialnianych, jak również w salonach czy przedpokojach. Po określeniu konkretnego miejsca (mówiąc konkretnego, mamy na myśli ustaloną lokalizację w danym pomieszczeniu, a nie samo pomieszczenie!), należy przeprowadzić szczegółowe pomiary. W ustaleniach warto uwzględnić m.in. maksymalną szerokość, wysokość i głębokość, jaką może posiadać mebel. Specjaliści zalecają zostawić przynajmniej 30 centymetrów wolnej przestrzeni z przodu, aby wysuwanie szuflad i otwieranie szafek nie sprawiało problemów.

Walory funkcjonalne mebla

Współczesne drewniane komody to meble nad wyraz funkcjonalne, ale też mocno zróżnicowane. W sprzedaży znajdziemy modele z rozmaitą ilością szuflad i skrytek. Niektóre egzemplarze są też wyposażone w półki. Uprzednio warto ustalić, co zamierzamy w komodzie trzymać. W przypadku bielizny pościelowej i poskładanych ubrań, wystarczą niewielkie szuflady. Przy gromadzeniu większych przedmiotów i odzieży konieczne mogą okazać się zamykane szafki. Oczywiście to wciąż nie wszystko. Odrębną kwestię stanowi dobór stylistyki mebla. Drewno to materiał podatny na obróbkę, w związku z czym możemy nabyć komodę o rozmaitych kształtach i formach. Najlepiej, by kupiony mebel stanowił harmonijną całość wraz z resztą wyposażenia, w towarzystwie którego ma być ustawiony.

Dlaczego z drewna?

Komody z drewna to absolutna klasyka gatunku. Materiał drewniany najlepiej przystaje do domowych pomieszczeń, a w przypadku podstawowego umeblowania jest wręcz wskazany. Ubrania i bibeloty przetrzymywane w takiej komodzie nie przesiąkają nieprzyjemnymi zapachami i są dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki. Z zewnątrz mebel też ma wiele do zaoferowania. Zależnie od zastosowanego gatunku drewna, może przyjmować przeróżną barwę i wzory usłojeń. Doskonały przykład stanowią komody z bogatego asortymentu salonu Meble K&D w Makowie Podhalańskim. Dostępne tam elementy umeblowania prezentują najwyższy poziom rzemieślniczego kunsztu w zakresie praktyczności i estetyki. Sprawdź sam.

Regulamin korzystania z serwisu